01.03.2017, 17:32

Головлікаря психлікарні в Сумах підозрюють у катуваннях: фото

Головлікаря психлікарні в Сумах підозрюють у катуваннях: фото

За даними прокуратури, п'ятеро пацієнтів померли від переохолодження, ще в однієї пацієнтки були зламані всі ребра і нанесена черепно-мозкова травма

Прокуратура Сумської області підозрює головного лікаря обласної психіатричної лікарні в застосуванні тортур до пацієнтів, що спричинило їх загибель. Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

Згідно з повідомленням, була проведена ексгумація семи трупів пацієнтів обласної спеціалізованої психіатричної лікарні № 2, померлих в грудні 2016 року.

З'ясувалося, що акти патологоанатомічного дослідження, згідно з якими люди померли від серцево-судинної недостатності, підроблені. Причиною смерті п'ятьох пацієнтів, за даними прокуратури, стала гостра гнійна пневмонія, обумовлена ​​тривалим перебуванням в приміщенні зі зниженою температурою.

Крім того, проведена також ексгумація тіла 28-річної дівчини, яка померла в лютому 2016 року, відповідно до свідоцтва про смерть від інтоксикації.

Встановлено, що патологоанатомічне дослідження фахівцем проведено поверхово, на трупі виявлено тілесні ушкодження у вигляді перелому всіх ребер з обох сторін і черепно-мозкової травми з крововиливом всередину. Зазначені тілесні ушкодження утворилися за кілька днів до смерті і знаходяться в причинному зв'язку зі смертю, відзначили в прокуратурі.

Зі свідчень свідків і журналів обліку температури з'ясувалося, що у відділеннях лікарні, де перебували померлі пацієнти, температура була неприпустимо низькою - від 10 до 18 градусів при встановленій нормі в 20 градусів. За інформацією прокуратури, головний лікар не приймала жодних дієвих заходів щодо вирішення даної ситуації.

"Загалом, в зазначений період на лікуванні в закладі перебувало 415 пацієнтів, які страждали від незадовільних умов, зокрема низької температури, в результаті чого п'ять з них померли", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Головному лікарю лікарні вручено повідомлення про підозру за ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом муки з метою дискримінації) і ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) КК.

Зараз підозрювана затримана. Вирішується питання про повідомлення про підозру ще кільком особам, які сприяли вказаним протиправним діям.

У лютому прокуратура Львівської області виявила неналежні умови утримання ув'язнених в Сокальській виправній колонії №47.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне