RU

Виготовлення вакцини від "свинячого грипу" займе півроку

28.04.2009, 13:05

Вакцини від вірусу "свинячого грипу" наразі не існує. Як повідомляє Центр новин ООН, для її виготовлення вимагається не менше 4-6 місяців.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на сьогодні немає вакцин, що містять вірус нинішнього "свинячого грипу", що викликає хворобу людей. Зараз невідомо, чи можуть вакцини від сезонного грипу створити якийсь захист, оскільки віруси грипу змінюються дуже швидко.

Водночас, експерти ВООЗ зазначають, що для забезпечення максимального захисту людей важливо розробити вакцину від циркулюючого зараз штаму вірусу. Тому фахівцям необхідний доступ до якомога більшого числа вірусів - це дозволить вибрати найбільш відповідний для вакцини вірус.

Комітет ВООЗ із надзвичайних ситуацій рекомендував державам зосередити зусилля на заходах із пом'якшення наслідків поширення вірусу, оскільки стримати його вже неможливо. Однак фахівці стверджують, що поки підстав для паніки немає - епідемія ще не перетворилася у пандемію.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у понеділок, 27 квітня, підвищила з третього до четвертого рівень загрози інфікування вірусом "свинячого грипу" для населення. Це означає, що вірус-мутант передається безпосередньо від людини до людини. Як вважають вірусологи, імунна система людей ще не знайома з новим вірусом, і це підвищує ризик виникнення пандемії.

Свинячий грип: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини