RU

Вибухонебезпечна ситуація. На Львівщині знеструмлено склади боєприпасів

08.12.2008, 08:45

Склади боєприпасів у Львівській області та інші військові об'єкти вже кілька днів поспіль залишаються без світла через борги за електроенергію. Військові попереджають про небезпеку, якій піддає цивільне населення "Львівобленерго".

Зараз без світла залишаються склади боєприпасів у Брюховичах, де все ще розміщено близько тисячі тонн снарядів, повідомив в інтерв'ю "Deutsche Welle" керівник прес-центру Західного оперативного командування Олександр Поронюк.

Він попереджає, що під загрозою відключення перебуває система пожежної безпеки і сигналізація на випадок незаконного проникнення на склад, які поки працюють завдяки генераторам. Це несе небезпеку для мирного населення, яке живе біля складів, - відзначає О. Поронюк.

Нещодавно три дні без світла був військовий госпіталь, в якому проходять лікування більш ніж півтисячі хворих, частина з яких підключена до апаратів з електричним живленням.

У Західному оперативному командуванні запевняють, що, згідно із постановою Кабміну, є перелік військових об'єктів, яким не можна відключати електроенергію навіть за борги, і вимагають від правоохоронних органів вплинути на енергетиків.

У свою чергу, "Львівобленерго" покликається на інші регламентні документи і вимагає від Міністерства оборони сплати три мільйони гривень боргу.

Нагадаємо, загроза нових вибухів існує і у Лозовій Харківської області, про що днями попередив Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра. Небезпека, проте, полягає не у відключенні електроенергії, як у Львівській області, а у тому, що у військовій частині досі залишаються небезпечні боєприпаси: якщо їх не ліквідувати, то до літа вони будуть нагріватися і можуть знову здетонувати.

Детальніше про резонансні події >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини