RU

Відлуння вибуху у Дніпропетровську. На Україну подають до суду

21.01.2009, 09:38

Відлуння вибуху у Дніпропетровську. На Україну подають до суду

Потерпілі від вибуху газу у дніпропетровському багатоповерховому будинку збираються подати скаргу до Європейського суду з прав людини. Люди вважають, що застосування до трьох підсудних Закону про амністію є порушенням прав потерпілих на життя і правосуддя, - повідомляє у середу "Deutsche Welle".

Підсудних - тогочасного директора, його заступника і головного інженера ВАТ "Дніпрогаз" - від покарання звільнити, кримінальну справу закрити, позови про відшкодуванні морального збитку потерпілим залишити без розгляду, - таке рішення у вівторок прийняв суд, керуючись Законом про амністію.

Відповіді на питання, хто винен у загибелі 23 людей і що насправді стало причиною вибуху газу у дніпропетровській багатоповерхівці, наразі дати нікому. Апеляції - безперспективні. "Дніпрогазу" повернуть 8 мільйонів застави за заміну арешту на підписку про невиїзд для підсудних. Вони можуть повернутися на свої попередні посади і отримати зарплату за час перебування під вартою, - стверджує їхній адвокат Валерій Коновалов.

Державний обвинувач Сергій Опара каже, що ні в прокуратури, ні у суду не було законних основ для запобігання такому розвитку подій. Проте, потерпілі зупинятися не збираються. Тепер вони судитимуться вже не з "Дніпрогазом", а з державою Україна у Європейському суді з прав людини.

Нагадаємо, Закон про амністію, який набув чинності 12 грудня минулого року, застосовується автоматично до людей, яких звинувачують у здійсненні неважких злочинів, наприклад, у посадовій недбалості, і до тим, в яких є пом'якшувальні обставини.

Нагадаємо, 13 жовтня 2007 року у Дніпропетровську в десятиповерховому житловому будинку о 10:45 стався вибух газу, внаслідок якого було зруйновано половину будівлі. Будинок розташований на масиві Перемоги, по вул. Мандриківській, 127. Жертвами трагедії стали 9 дітей і 14 дорослих. Сотні людей залишилися без житла.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини