RU

Українських прикордонників в РФ заарештували на 2 місяці

09.10.2017, 17:58
Українських прикордонників в РФ заарештували на 2 місяці - Фото
Олег Слободян
У Росії суд заарештував на два місяці двох українських прикордонників, затриманих 4 жовтня російськими силовиками. Про це на своїй сторінці в  Facebook повідомив речник Держприкордонслужби Олег Слободян.

Він зазначив, що анонсована раніше прикордонно-представницька зустріч на лінії кордону завершилася "нічим".

"Російський прикордонник, який прийшов на зустріч, заявив, що він не уповноважений відповідати на питання і тільки вручив російську версію протоколу про зустріч. Документ формально-сухий і не містить відповідей на питання, які цікавлять українську сторону. Українські прикордонники письмово висловили своє заперечення в зв'язку з порушенням російською прикордонною службою протокольних домовленостей і відверто цинічною позицією", - написав Слободян.

У той же час, повідомив він, обставини затримання двох офіцерів російськими прикордонниками потроху вдається з'ясувати.

"По-перше, за оперативною інформацією в РФ щодо українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: по незаконному перетинанню кордону і... злісній непокорі працівникам правоохоронного органу. Рішення суду - утримання 2 місяці під вартою", - написав представник ДПСУ.

На думку Слободяна, ці обставини наштовхують на думку про те, що українські військовослужбовці були захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула, тільки підтверджує це.

"Швидше за все, що на офіцерів чиниться психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні", - написав речник Держприкордонслужби.

Ще одним аргументом на користь цієї версії, за словами Слободяна, є те, що при огляді лінії кордону, в місці передбачуваної "зустрічі" українських прикордонників були виявлені сліди розташування двох груп, "які, швидше за все, і захоплювали наших офіцерів".

Держприкордонслужба спільно з МЗС буде продовжувати вимагати від російської сторони видачі українських прикордонників, зазначив Слободян.


4 жовтня в ДПСУ повідомили, що в Сумській області під час моніторингу кордону пропали два українських прикордонника. Прикордонна служба Росії спочатку відхрещувалась від їх затримання. Пізніше Росія офіційно підтвердила затримання українських прикордонників і попросила у Держприкордонслужби документи для їх ідентифікації.

Прокуратура Сумської області порушила кримінальну провадження за фактом зникнення двох прикордонників за статтею про умисне вбивство з попередньою кваліфікацією "безвісне зникнення".

7 жовтня Слободян повідомив, що Росія погодилася на зустріч з приводу долі затриманих українських прикордонників.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини