RU

У Москві побили аспіранта МДУ, який вивісив прапор України

21.03.2017, 13:10
У Москві побили аспіранта МДУ, який вивісив прапор України - Фото
Фото: twitter.com/mediazzzona
У Москві співробітники ФСБ побили аспіранта Московського державного університету, який вивісив прапор України, і змусили його підписати документ про співпрацю. Про це повідомляє російська Новая газета.

"Поліція затримала аспіранта МДУ в Головній будівлі університету на Воробйових горах за те, що той вивісив прапор України з вікна корпусу. Спочатку - з вікна своєї кімнати, потім - з вікна сходового прольоту, де його "краще було видно" учасникам прокримського заходу", - йдеться в статті.

Студент пояснив, що влаштовував не політичну акцію, а "суспільний дискурс": виступав проти витрат бюджетних коштів на фестиваль - в той час, коли у самого університету не вистачає коштів на ремонт гуртожитків.

"Ми вирішили вивісити прапор України під час фестивалю, щоб вийшов громадський дискурс, акція не мала політичний характер. Мене затримали, не представлялися. З розмов людей в цивільному було зрозуміло, що це люди з ФСБ і Центру "Е", - розповів аспірант Нової газеті.

Першими його затримали охоронці МГУ. За словами аспіранта, його відвели в кімнату охорони, куди прийшли майор з ОВС МГУ і кілька чоловіків у цивільному одязі. З розмов з ними аспірант зрозумів, що це були співробітники ФСБ. У нього забрали фотоапарат, ноутбук і телефон, а потім відвели до відділення ОВС МГУ.

"Обшук в кімнаті влаштовувався без ордера, а в відділенні мене били кулаками, ногами і палицею з метою вивідати, хто мені дав грошей, в якій організації перебуваю, хоча я ніде не перебуваю. Це тривало 1,5-2 години. Вони примусили мене підписати угоду про співпрацю. Майор поліції склав протокол за дрібне хуліганство. На наступний день поїхав в лікарню, зафіксував побої", - розповів аспірант.

Документ про те, що аспірант "згоден працювати інформатором ФСБ і "Центру Е" під псевдонімом "аспірант" йому продиктували.

Після цього до студента підійшли три поліцейських, змусили написати в протоколі, що він лаявся матом і розмахував прапором, вручили йому квитанцію на штраф за дрібне хуліганство. З ОВС МГУ він вийшов 18 березня.

Мітинг-концерт "Весна" пройшов біля Головної будівлі МДУ 18 березня. За день до офіційного заходу ряд студентів МДУ провели пікет проти проведення політичних акцій на території університету.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини