RU

У Лівії убито посла США, - джерело

12.09.2012, 14:16
У Лівії убито посла США, - джерело - Фото
Фото: ЕРА
У Лівії в ході штурму американського консульства в лівійському місті Бенгазі був убитий посол США в Лівії Крістофер Стівенс. Про це повідомило джерело в лівійському уряді. Підтвердження з офіційних джерел поки не надходило, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Судячи з усього, біля консульства пройшла акція протесту проти знятого в Америці малобюджетного ігрового фільму, який багато здався образливим для пророка Мухаммеда. Це був одним з найсерйозніших нападів на будівлю іноземній місії в Лівії. Група озброєних людей закидала будівлю гранатами, а потім підпалила його. Як повідомляється, в даний час ситуація заспокоїлася.

Нападники - ким би вони не були - чудово розуміли, що уряд Лівії не мало можливості протистояти нападу такого масштабу. Це був виклик перехідній владі, не в останню чергу тому, що в країні поки немає регулярних збройних сил. Під час криз влади змушені покладатися на співпрацю з озброєними групами і ополченцями в регіонах.

Державний секретар США Хілларі Клінтон опублікувала заяву, в якій підтвердила загибель свого співробітника. "Деякі намагаються виправдати те, що трапилося, кажучи, що це було відповіддю на розміщення в інтернеті образливих матеріалів", - заявила вона. "США висловлюють жаль з приводу будь-яких спроб очорнити релігійні переконання інших людей. Але я хочу сказати ясно: ніколи не може бути ніяких підстав для насильницьких дій такого роду", - підкреслила Клінтон.

Фільм, який викликав акції протесту, був, мабуть, проведений 52-річним американцем з Каліфорнії на ім'я Сем Бесіл. Промоутером фільму називають єгипетського християнина-копта. Трейлер фільму був виставлений на YouTube з перекладом на арабську мову.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини