RU

У Болгарії потонув Варненський митрополит Кирило

09.07.2013, 16:41
У Болгарії потонув Варненський митрополит Кирило - Фото
Кирил (фото - wikimedia.org)
У передмісті Варни знайдено тіло 59-річного митрополита Варненського і Великопреславського Кирила. Тіло священнослужителя виявили сьогодні вранці в морі поблизу пляжу в місцевості Траката - біля будинку, що належить єпископату. За даними національного радіо Болгарії, на загиблому були трубка і маска для пірнання. За попередніми даними, митрополит потонув, але слідчі не виключають і версію насильницької смерті.

За словами місцевих жителів, митрополит любив попірнати і був дуже хорошим плавцем. Розтин ознак насильницької смерті не виявив.

Смерть митрополита підтвердили в Болгарській православній церкві. Раніше у вівторок в митрополії заявили, що не можуть знайти Кирила і що він перестав відповідати на телефонні дзвінки.

Митрополит Кирил (у миру - Богомил Петров Ковачев) очолював Варненську митрополію з 1989 року. У 2012-му він був обраний патріаршим місцеблюстителем і займав цю посаду до обрання патріарха Неофіта в лютому 2013 року.

У 2012 році держкомісія Болгарії, що розслідувала приналежність громадян до роботи на органи держбезпеки і армійську розвідку Болгарії в комуністичний період, за згодою церкви оприлюднила дані, що митрополит Кирило в 1970-х вважався секретним агентом, співробітничав із спецслужбами Болгарії. Сам митрополит Кирило відкидав чутки про таку співпрацю, заявляючи, що "завжди був православним християнином, патріотом і вболівальником футбольного клубу ЦСКА".

Джерело: NewsBg.ru.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини