RU

У Тернопільській області банкір і бізнесмен привласнили кредит

16.08.2011, 10:26

Тернопільський міський суд ухвалив вирок організованій злочинній групі в складі трьох осіб, які шляхом оформлення фіктивних кредитних договорів з банком незаконно заволоділи коштами установи на суму 1 млн. 350 тис.грн. і $109 125.

Як повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України, директор однієї з київських авіаційних компаній в грудні 2008 року подав до Тернопільської філії одного з банків документи для укладення завідомо неправдивих кредитних договорів та отримання коштів банку за цими договорами, без наміру їх повернення.

У свою чергу директор філії разом зі своїм заступником організували виготовлення і підписання необхідних документів з надання кредитів авіаційному підприємству під заставу депозитів трьох осіб, достовірно знаючи про відсутність згоди останніх на укладення договорів застави майнових прав на грошові кошти за договорами їх депозитів.

15 і 23 грудня 2008 року кредитні кошти надійшли на рахунок авіаційно-транспортної компанії. Директор компанії вказані кошти перерахував на рахунки приватних підприємців - фізичних осіб і згодом отримав ці кошти від підприємців готівкою, використавши на власні потреби.

З метою укриття факту незаконної видачі кредиту 30 квітня 2009 року директор філії банку разом із заступником дали злочинні вказівки начальнику відділення банку про здійснення документального оформлення погашення кредиту, без фактичного надходження від вказаного підприємства грошових коштів у касу банку, що вона і зробила, приховуючи особливо тяжкий злочин.

Працівників банку і керівника авіаційного підприємства суд визнав винними за ст. 191, 364, 366 Кримінального кодексу України і призначив міру покарання від семи до восьми років позбавлення волі з позбавленням права займати посади, пов'язані з виконанням певних адміністративно-господарських або організаційно-розпорядчих функцій на термін від двох до чотирьох років.

Злочинність і боротьба з нею: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини