RU

У Новій Зеландії - день жалоби за жертвами землетрусу

23.02.2011, 09:45
У Новій Зеландії - день жалоби за жертвами землетрусу - Фото
3edc7611356df278c5c29d86091b699c.jpg

У Новій Зеландії - день жалоби за жертвами землетрусу

У Новій Зеландії день жалоби. Країна тужить за загиблими під час землетрусу, який стався напередодні, - найбільш руйнівного за останні 80 років. У списку загиблих 75 осіб. Ще близько 300 можуть досі перебувати під завалами.

Як передають "Вести", пошукові роботи не припиняються ні на хвилину. У деяких місцях через загрозу повторного обвалення важку техніку застосувати неможливо. Купи каменів і щебеню розчищають голими руками. За добу з-під будівель, що звалилися, врятували близько сотні осіб. Але ймовірність знайти людей живими зменшується з кожною годиною.

Епіцентр землетрусу перебував у п'яти кілометрах від Крайстчерча, другий за величиною населеного пункт Нової Зеландії. Центральна частина 400-тисячного міста зруйнована практично повністю. Влада каже, що це найчорніший день в історії країни. У зоні біди оголошено надзвичайний стан.

Крайстчерч - третій за чисельністю населення місто Нової Зеландії. У ньому проживає майже 400 тисяч осіб. Вся його центральна частина у руїнах: будівлі там старі, вони просто не витримали поштовхів магнітудою 6,3 бала. Головної вулиці міста більше не існує, деякі будинки виглядають так, неначе на них скинули авіаційну бомбу.

Аеропорт Крайстчерча закритий. Відмінені десятки внутрішніх і міжнародних рейсів. Через загрозу повторних поштовхів евакуйована центральна лікарня, а на вулицях розгорнені польові шпиталі.

Досі невідома доля наших співвітчизників: у Крайстчерчі проживає декілька сотень росіян. Принаймні, у посольстві поки не мають у своєму розпорядженні інформацію про постраждалих. Підземні поштовхи у Крайстчерчі почалися ще у вересні. Було декілька землетрусів, але жертв не було. Водночас удар був настільки потужний, що він спровокував навіть сходження 30-мільйонної маси з Тасманського льодовика.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини