RU

У лікарні Херсона мертвонароджених дітей утилізували як сміття

18.09.2018, 15:51
У лікарні Херсона мертвонароджених дітей утилізували як сміття - Фото
Скріншот з відеозапису

У Херсонській обласній клінічній лікарні роками тіла мертвонароджених дітей утилізували як біосміття разом з післяопераційними відходами. Про це у своєму Facebook повідомив уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба.

Він зазначив, що дізнався про це від чоловіка, дитина якого народилася мертвою, після чого вирішив особисто переконатися в тому, що "лікарня утилізує мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами".

"Головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг тільки вибачитися і зазначив, що це їх вина, і він не знав, що мертвонароджена дитина не є плодом, і тому повинно бути проведено гідне поховання. І в цій лікарні роками мертвонароджені діти утилізували як медичні відходи", - написав Кулеба.

За словами омбудсмена, закон зобов'язує провести "гідне поховання" мертвонародженої дитини, і цей закон в херсонській лікарні порушувався.

Кулеба повідомив, що звернувся до губернатора Херсонської області з проханням провести службове розслідування цього випадку, а також з'ясувати, "куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету".

Подібні перевірки, за словами омбудсмена, мають бути проведені по всій Україні.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини