У Грузії загинув український альпініст, знімали 7 днів: подробиці

24.07.2018, 14:09
У Грузії загинув український альпініст, знімали 7 днів: подробиці - Фото
Фото - facebook Олександра Федака, який вів групу

Чому з постраждалими українцями не залишили рятувальника і не використовували вертоліт з лебідкою - залишається під питанням

У горах Грузії загинув український альпініст Євген Александров. На момент прибуття рятувальників він був живий, але його не забрали і залишили на схилі. Другого українця Ярослава зняли з травмами, але живим.

Тіло Євгена Александрова зняли з гори годину тому, на сьомий день після події.

Як розповів LIGA.net друг Ярослава Дмитро Костюк, група туристів з України піднімалася на вершину Тетнульд під керівництвом Олександра Федака. Ярослав і Євген йшли останніми в зв'язці, тому їх зникнення помітили тільки в штурмовому таборі.

"У якийсь момент Женя закричав "зрив", Ярик зарубав льодорубом, але Женя проковзнув вниз і зірвав його. Вони покотилися. Невідомо, скільки метрів вони пролетіли, виявилися на п'ятачку, з якого не могли спуститися. Ярик ходив, а Женя, мабуть, зламав ногу і вдарився головою, тому що нічого осмисленого більше не говорив", - говорить він.

Інцидент стався на висоті близько 4200 метрів. У Ярослава зламані ребра і пробита легеня. Він намагався знайти спуск, але не зміг - все в тріщинах.

Коли українців не дочекалися в штурмовому таборі 18 липня близько 19:00 заявили в МНС Грузії. "Але наступала ніч, і вертушку надіслали лише 19 липня", - пояснив Ліга.нет друг загиблого Роман Дорул.

Обох зниклих туристів знайшли до обіду, а забрали тільки одного. "Вертушка не змогла сісти через різкий уклін. Ярик міг ходити, тому по мотузяній драбині піднявся в вертушку. А Жеці нібито кинули теплі речі", - сказав він.

Рятувальники полетіли відвезти Ярослава в лікарню, потім повернулися до Євгена.

"І тут уже повідомлення починають плутатися. Начебто і він вже ознак життя не подавав, погода зіпсувалася, штовхало вертушку. Загалом, полетіли ні з чим. А потім гора закрилася на дві доби через погоду", - зазначив Дорул.

Тільки годину тому тіло Євгена Александрова зняли з гори, його дружина їде на впізнання.

Друзі альпіністів не розуміють, чому не вдалося врятувати Євгена. "Дивно все. Начебто знайшли вертушку побільше, з лебідкою. Але у пілота не було ліцензії на роботу з лебідкою. Повна маячня. Його можна було підняти. І чому вони не залишили рятувальника біля Жені, якщо вже дивилися на лежачого потерпілого? Це питання до них", - говорить Дорул.

Ярослав перебуває в лікарні. Можливо, наступного тижня вдасться перевезти його в Україну.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии