RU

У Черкасах діти не могли отруїтися азотом - Супрун

10.05.2018, 13:04
У Черкасах діти не могли отруїтися азотом - Супрун - Фото
Фото: LIGA.net

Лабораторії досі не виявили ніяких хімічних речовин, які могли б вказувати на причину отруєння дітей в загальноосвітній школі №8 в Черкасах під час лінійки, проте вони не могли отруїтися азотом. Про це сьогодні заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, пише Дзеркало тижня.

Вона нагадала, що були проведені першочергові аналізи повітря, води і ґрунту, а також забір аналізів у дітей і дорослих, проте ніяких ознак отруєння виявлено не було.

"Діти не пили одну і ту ж воду, єдине, що їх пов'язує, присутність у дворі школи під час лінійки. Виглядає, що це було щось, що діти вдихнули саме у дворі. ...В повітрі ми нічого не знайшли, але аналіз взяли пізніше, тому ми не сподівалися на достовірний результат. Є надія на аналіз грунту і води, але попередні результати нічого не виявили. Зараз аналіз проводить київська лабораторія", - сказала Супрун.

Читайте також: Отруєння в Черкасах: Міністерство охорони здоров'я повідомило оновлену інформацію

За її словами, ніяких сторонніх речовин і ознак отруєння не виявили ні в крові, ні в сечі або мокроті госпіталізованих. При цьому вона відкинула припущення, що отруєння могло бути пов'язано з роботою заводу "Азот".

"Отруєння азотом не проявляється так, як сталося отруєння дітей. До того ж ми б в крові або сечі знайшли азот, а його не виявили", - зазначила в.о. міністра.

Супрун уточнила, що напередодні в Черкасах пройшли сильні дощі, і якісь речовини могли потрапити в грунт і випаруватися саме на території школи, проте ця теорія ще потребує підтвердження.

Вона додала, що вже сьогодні госпіталізованих дітей почнуть виписувати додому, але вони і далі будуть перебувати під наглядом дільничних лікарів.

Вона поставила під сумнів необхідність проведення лінійок за участю школярів для недопущення повторення подібних випадків.

Тема дня: Отруєння дітей в Черкасах: подробиці

8 травня 2018 року на території черкаської школи №8 на лінійці учні відчули погіршення самопочуття і почали втрачати свідомість з невідомої причини. Госпіталізували 53 учня і чотирьох вчителів. Наступного дня в лыкарню потрапили ще двоє дітей зі школи.

Відкрито кримінальну справу за ст. 325 КК (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини