RU

Туреччині загрожують нові повені

11.09.2009, 10:10

В Туреччині найближчими днями знову очікуються зливи. Причому опади пройдуть не тільки на півночі, але й на чорноморському узбережжі на півдні країни, а також в її центральних регіонах. На думку метеорологів, це може призвести до нової біди.

"Ми чекаємо на нові дощі. Правда, не такі сильні, як на початку тижня. Але оскільки ґрунт повністю мокрий і рівень води у річках дуже високий, навіть опади у 40 кілограмів на метр квадратний приведуть до таких самих наслідків, як попередня злива", - заявив метеоролог Уміт Тургут, якого цитує канал "Вести".

Зараз найскладніша ситуація склалася у Стамбулі і його передмісті. На вулицях міста досі завали. Дороги розчищають більше двох тисяч рятувальників і кілька сотень одиниць спецтехніки.

"Ми хочемо поїхати звідси якнайшвидше. Погода стає все гіршою. Очевидно, ще однієї повені не уникнути", - каже житель міста Каміль Хукаглу. "У нас більше нічого немає. Але ми щасливі, що залишилися живі. Нам довелося залишити свої будинки, але у понеділок ми сподіваємося туди повернутися", - додає Сукрам Арслан.

За останніми даними, внаслідок повеней і селевих потоків на північному заході Туреччині загинула 31 людина, дев'ять вважаються зниклими безвісти. За останні дні на Стамбул випало від 185 до 225 літрів води на квадратний метр. Пересуватися містом можна тільки вплав. Глибина деяких потоків становить 4 метри. Потоки води спричинили селі, бруд і камені заблокували водостоки. Метеорологи повідомляють, що місто переживає "найгіршу за 80 років негоду". Сума збитків наближається до $150 мільйонів, і цифра ця не остаточна.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини