RU

Сутички в китайському Сіньцзяні: загинули понад 20 людей

24.04.2013, 14:14
Сутички в китайському Сіньцзяні: загинули понад 20 людей - Фото
Фото: ЕРА
У китайському Синьцзян-Уйгурському автономному районі в зіткненнях місцевих жителів з поліцією загинула 21 людина, серед яких 15 поліцейських і посадових осіб.

За повідомленням місцевої влади, інцидент стався у вівторок вдень у місті Кашгарі, коли правоохоронні органи влаштували обшуки в декількох будинках. Варто відзначити, зіткнення в Сіньцзяні між представниками уйгурської меншини та мешканцями ханьської етнічної групи відбуваються регулярно.

Згідно із заявою влади, під час обшуків правоохоронці заарештували вісім "членів банди". Загиблі поліцейські і посадові особи були уйгурами.

Уйгури, що становлять більшу частину населення провінції Синьцзян, є мусульманами. Вони скаржаться на ущемлення китайцями їх релігійних і політичних прав та ігнорування їх культурної спадщини. У першу чергу невдоволення уйгурів викликано обширним переселенням ханьців в Синьцзян в останні кілька десятиліть.

Перебуває у вигнанні Всесвітній конгрес уйгурів заявляє, що Пекін роздуває витікаючу від уйгурських сепаратистів загрозу, щоб виправдати застосування жорстких заходів. У 2009 році в ході заворушень у Сіньцзяні було вбито близько 200 людей і більше 1600 отримали поранення.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини