RU

Суд: Чоловік із шизофренією вивіз із зони АТО арсенал зброї

23.10.2018, 17:31
Суд: Чоловік із шизофренією вивіз із зони АТО арсенал зброї - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

У Києві чоловіка засудили до умовного тюремного ув'язнення і примусового психіатричного лікування в стаціонарі за зберігання арсеналу зброї і вибухівки. Відповідний вирок Оболонського райсуду Києва від 18 жовтня опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачений разом зі спільником у 2014 році вивезли з зони АТО велику кількість боєприпасів і зброї. Частину зброї чоловік продав.

У суді він визнав свою провину в повному обсязі.

Під час розгляду справи суд встановив, що після участі в бойових діях в Афганістані в 1986 році звинувачений був визнаний непридатним до військової служби, а з 1997 року має другу групу інвалідності. З 1998 р він перебував на консультативному обліку у лікаря психіатра з діагнозом параноїдна форма шизофренії, а також проходив стаціонарне лікування.

У тексті рішення суду сказано, що в період знаходження в зоні АТО обвинувачений також "виявляв ознаки шизофренії параноїдальної, неповної ремісії" і "не був здатний повною мірою усвідомлювати свої дії та керувати ними".

Суд визнав чоловіка винним у незаконному поводженні зі зброєю та боєприпасами. Вирок - позбавлення волі на строк 4 роки і 6 місяців зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном 3 роки.

Також суд постановив застосувати до чоловіка примусове психіатричне лікування.

У тексті вироку йдеться, що захист підсудного заявляв про його участь в АТО, в тому числі як військовослужбовця за контрактом, однак не надав суду відомостей, які це підтверджують, в тому числі посвідчення учасника бойових дій.

У травні співробітники Національної поліції виявили і вилучили арсенал зброї та боєприпасів в гаражі в Дніпровському районі Києва.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини