RU

Стихія відібрала врожай у семи західних областей

29.07.2008, 16:20

У 2008 році жодна із семи західних областей України через стихійне лихо не збере продовольчого зерна. Про це під час прес-конференції заявив президент асоціації фермерів та приватних власників землі Іван Томич.

Як повідомляє кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, І. Томич зауважив, що стихія завдала відчутної шкоди не лише господарству та економіці шести областей, до яких сьогодні прямує державна допомога, але й призвела до того, що в семи західних областях України не буде зібрано урожай зернових.

"У цих семи областях 60% урожаю буде не зібрано, оскільки його, урожай, неможливо зібрати. Поля, які були готовими до збору, і де вже навіть проведені обкоси, вони вже проростають, зеленіють - від шквального вітру і дощів, які прокотилися західними регіонами. Що стосується тієї частини врожаю, що залишилася, то зібрати це зерно буде дуже складно", - пояснив І. Томич.

Беручи до уваги цю ситуацію, Асоціація фермерів та приватних власників землі звернулася до уряду із закликом вжити оперативних та радикальних заходів з метою забезпечення населення хлібом до кінця маркетингового року. "У таких обставинах необхідно ретельно продумати подальшу державну зернову політику, не вводячи, безумовно, жодних обмежень, однак зробити все для того, щоб у Держрезерві був хліб, щоб ми могли стабільно після нового року вести економіку виробництва хліба і забезпечити населення основним продуктом харчування", - наголосив І. Томич.

Нагадаємо, з 23 по 28 липня на території Львівськіої, Закарпатської, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей внаслідок сильних злив було підтоплено 40 тис. 601 житловий будинок, 33 тис. 882 га сільськогосподарських угідь, пошкоджено 360 автомобільних та 561 пішохідний міст, розмито 680,61 км. автомобільних доріг. Усього від початку проведення робіт врятовано 2 тис. 758 людей, евакуйовано - 6 тис. 105 людей, відселені - 13 тис. 703 людини.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини