RU

Співробітники ДМС допомагали ОПГ підробляти паспорта - СБУ

19.04.2018, 16:00
Співробітники ДМС допомагали ОПГ підробляти паспорта - СБУ - Фото
Віктор Кононенко (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

СБУ викрила співробітників Державної міграційної служби на виготовленні підроблених паспортів, які згодом передавалися причетним до терористичної діяльності особам. Про це на брифінгу повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

"Від іноземних партнерів ми отримали інформацію про затримання в країнах Європи п'яти осіб, причетних до діяльності міжнародних терористичних угруповань, у яких були паспорти громадян України для виїзду за кордон з елементами підробки", - сказав він.

В ході розслідування СБУ і ГПУ встановлено, що бланки цих паспортів вважаються офіційно знищеними органами міграційної служби, і надалі була встановлена ​​лабораторія, де вони перероблялися.

"Під час проведення обшуків в будівлі міграційного підрозділу вилучено 151 бланк паспортів, які всупереч вимогам не були знищені", - зазначив він.

Крім того, в лабораторії вилучено обладнання для підготовки свідоцтв на тимчасове та постійне проживання, дипломів про вищу освіту, довідок, п'ять кліше міграційної служби України, вісім кліше міграційних органів РФ, 13 бланків дипломів іноземних вузів, 88 печаток українських вузів, дев'ять дата-штампів Держприкордонслужби України.

Кононенко зазначив, що подробиці поки озвучити не може, оскільки тривають слідчі дії, "встановлюється коло і ступінь провини співробітників Державної міграційної служби, причетних до службового підроблення та передачі офіційно нібито знищених паспортів стороннім особам".

28 березня 2018 року в СБУ заявили про блокування механізму оформлення підроблених документів для виїзду в країни ЄС особам, можливо причетним до участі в терористичних організаціях ЛНР і ДНР.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини