RU

Середньовіччя: в ГПУ показали, чим катують ув'язнених у колоніях

26.10.2018, 17:40
Середньовіччя: в ГПУ показали, чим катують ув'язнених у колоніях - Фото
Фото: facebook.com/LarysaSargan

У кількох виправних колоніях в Полтавській області місцева прокуратура виявила заборонені законом спецзасоби, які застосовувалися до ув'язнених. Про це у своєму Facebook повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

"Середньовічні тортури? Ні. Гострі металеві шипи і колючий дріт проти засуджених. Після цього ми хочемо бачити їх на волі людьми? Після нелюдського поводження з ними?!" - написала вона.

Сарган повідомила, що прокуратура Полтавської області перевірила декілька колоній на застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і зброї до засуджених. Зокрема йдеться про Полтавську виправну колонію №64, Божковську колонію №16, Крюківську колонію №29 та Надержинщинську колонію №65.

Прес-секретар генпрокурора зазначає, що наказ Мінюсту чітко визначає перелік спецзасобів і умови їх зберігання.

"Всупереч законодавству в приміщенні відділу нагляду і безпеки виправних установ на видному місці зберігаються спеціальні засоби, заборонені законом: зачепи, рогач, лом, кувалда та ін. Більш того, зачепи і рогач обладнані рукоятками, обмотаними колючим дротом, і оснащені гострими металевими шипами розміром 2-3 см", - написала Сарган.

Вона заявила, що використання зазначених засобів до засуджених є неприпустимим.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтями про перевищення влади і незаконне поводження зі зброєю.

Сарган опублікувала фото знайдених "спецзасобів".

У липні співробітник офісу омбудсмена здійснив моніторинговий візит до Кіровоградської виправної колонії №6, де виявив низку порушень національного законодавства та міжнародних нормативів у сфері дотримання прав людини.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини