RU

СБУ вистежила шпигунів з КНДР, - джерело

08.06.2012, 10:29
СБУ вистежила шпигунів з КНДР, - джерело - Фото
c55cf703c990e05d77dd4bdccdbb3863.jpg
Співробітники СБУ викрили в Україні двох громадян КНДР при спробі отримати доступ до відомостей, що містять державну таємницю. Їх імена - Рю Сонгчель і Лі Тхекіль. Обидва фігуранти - співробітники торгпредства КНДР в Білорусі. Суд уже засудив їх до 8 років позбавлення волі кожного, передає газета Сегодня з посиланням на інформацію джерела в Генпрокуратурі України.

"Прибувши до Дніпропетровська з Мінська, діючи за попередньою змовою, Сонгчель і Тхекіль намагалися завербувати представника КБ" Південне "П-ва, - розповів високопоставлений співробітник ГПУ. - Їх цікавили секретні дані, що стосуються обладнання ракетно-космічної техніки, зокрема, паливних систем літальних апаратів".

Про контакт з іноземцями П-в повідомив в УСБУ (це йому зарахували, звільнивши від відповідальності). Там розробили оперативну комбінацію, підсумком якої стала так звана "контрольована поставка" в одному з дніпропетровських гаражів. Шпигунів брали на гарячому, коли вони фотографували докторські і кандидатські дисертації з грифом "Секретно". Наукові роботи були присвячені новим прогресивним технологіям ракетних комплексів, космічних літальних апаратів, рідинних двигунів, систем постачання ракетного палива, інших ноу-хау. Офіційно в СБУ цю справу не коментують.

Сонгчеля і Тхекіля утримували під вартою у Відділі забезпечення досудового слідства в Києві. Рю ділив камеру з Сергієм Щербиною, фігурантом у справі Родовід Банку (закидають збитки в особливо великих розмірах і присвоєння 45 млн.грн.). Через свого адвоката Олега Поваляєва Щербина повідомив, що іноземцям, які не володіють українською, не надають перекладача, також їм не забезпечили юрзахист. Тому, не виключено, вирок буде оскаржений. А якщо термін залишиться в силі, то будуть просити відбути його на батьківщині. Правда, в України і КНДР немає договору про взаємну правову допомогу, який передбачає таку процедуру.

Засудивши обвинувачених до 8 років кожного, суд врахував обтяжуючу обставину - розголошення інформації нанесло б великої шкоди нацбезпеці України, а ракетно-космічна галузь КНДР отримала б доступ до технологій, заснованим на досягненнях українських ракетників, і значно розширила свої стратегічні можливості. Таємниці, за якими полювали торгпреди, за словами слідчих, дозволили б збільшити радіус дії і дальність північнокорейських ядерних ракет аж до території США.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини