RU

Російська ракета "Зеніт" впала в океан одразу після старту

01.02.2013, 11:25
Російська ракета
189473b28a8e1619d7840165684f1990.jpg
Черговий запуск російської ракети за програмою "Морський старт", що відбувся в п'ятницю в екваторіальній частині Тихого океану, визнаний аварійним. Ракета-носій "Зеніт-3SL", яка стартувала о 8:56 за Києвом з плавучої платформи "Odyssey", впала в океан, - передає Інтерфакс.

Ракета повинна була вивести на орбіту європейський телекомунікаційний супутник "Intelsat 27". Згідно з програмою польоту, двигуни "Зеніту" повинні були пропрацювати 8 хвилин 30 секунд, після чого від ракети-носія повинна була відокремитися орбітальна частина у складі розгінного блоку ДМ-SL та власне супутника. Подальше виведення космічного апарату повинно було здійснюватися за рахунок маршового двигуна розгінного блоку, який повинен був пропрацювати 12 хвилин. Відділення "Intelsat 27" від "розгонника" очікувалося о 09:26.

За попередніми даними, програма польоту була порушена практично відразу після старту. "Аварія сталася на ділянці роботи першого ступеня (оснащеної двигуном РД-171 виробництва НВО Енергомаш). Вже зі стартового столу ракета пішла не по тій траєкторії", - повідомило джерело в російській ракетно-космічній галузі. Ракета з аварійно відключеними двигунами впала в Тихий океан недалеко від стартового столу.

Джерело в Ракетно-космічній корпорації Енергія повідомив, що в Центрі управління польотами зараз створюють комісію з розслідування причин аварійного пуску. Як очікується, склад комісії визначиться в найближчі години.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини