RU

Порошенко на ЧАЕС: Готовність сховища ядерних відходів - 98%

26.04.2018, 15:36
Порошенко на ЧАЕС: Готовність сховища ядерних відходів - 98% - Фото
ЧАЕС в 2018 році (фото - прес-служба президента)

До кінця року на території ЧАЕС буде запущений в початкову експлуатацію комплекс поводження з твердими радіоактивними відходами і завод з переробки рідких РАВ. Про це заявив під час поїздки на станцію президент Петро Порошенко.

За його словами, в кінці року пройдуть "гарячі" випробування на новому сховищі відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), стан готовності якого - 98%. Об'єкт складається з двох частин: установки з підготовки палива до зберігання і самого сховища.

Початок його роботи на повну потужність - четвертий квартал 2019 року.

У старому сховище - 21297 відпрацьованих тепловидільних елементів: всі їхні перемістять в СВЯП-2. Щорічно планується перевезення 2500 паливних збірок, тобто в 10-річний термін всі відходи будуть в СВЯП-2. Термін зберігання - близько 100 років.

Президент повідомив, що з Японії привезено обладнання для моніторингу ситуації в зоні відчуження, яке вже встановлюється. Воно дозволить фіксувати інтенсивність опадів, висоту снігу, температуру, вологість грунту і інші показники.

Спецпроект LIGA.net: Ядерний рубікон. Усе найголовніше про аварію на ЧАЕС

26 квітня 1986 року на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції внаслідок розплавлення активної зони реактора стався вибух. Викиди нуклідів привели до наймасштабнішої радіаційної аварії в історії атомної енергетики.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини