RU

НП з пораненою дитиною: про лікарів думають, а мати вже покарали

10.05.2012, 14:25
НП з пораненою дитиною: про лікарів думають, а мати вже покарали - Фото
Хлопчику зробили операцію і зараз він йде на поправку
Зараз хлопчик активно йде на поправку, а сама історія вже наробила багато шуму. Головне питання: чи покарають бездушних і недовірливих співробітників швидкої, які навіть після 13 відчайдушних дзвінків дитини не спромоглися виконати свій обов'язок? - передає Комсомольська правда в Україні.

Семирічний Андрій Фідій з Горлівки, залишившись вдома один, сильно поранив руку і подзвонив в швидку - так вчили дорослі. Але на тому кінці дроту його вперто називали хуліганом і погрожували викликати міліцію. Зволікання лікарів мало не коштувало першокласникові життя. Андрія зі школи привів додому дядько - мамин брат. Кілька годин дитині треба побути самому, поки мама не повернеться з чергування в лікарні. Жінка працює медсестрою і вколює часом і в дві зміни, щоб звести кінці з кінцями. Сина вона ростить сама, трохи допомагають брат і мама-пенсіонерка.

Хлопчик вирішив дарма часу не гаяти і виправ свій одяг. А коли вивішував сушитися на балконі, втратив рівновагу і впав прямо на віконне скло. Величезний уламок розсік Андрію руку до кістки, з рани ринула кров. Але дитина не розгубилася й стала набирати 103 - як учили в школі. Переляканий першокласник дзвонив у швидку 13 раз поспіль. І все без толку. "Спочатку вони просто кидали слухавку, - розповідає Андрій. - Потім крикнули: "Зараз міліцію викличемо! "А мамі подзвонити вже не вийшло - сил не вистачило, телефон випав з руки ..."

Мати дитини немов відчула недобре - відпросилася раніше з роботи. Сина вона знайшла лежачим в калюжі крові в тамбурі біля виходу з квартири. Після її дзвінка швидка нарешті приїхала. Хлопчика з практично відрізаною рукою і в стані шоку від крововтрати відвезли в обласну лікарню.

На станції від офіційних коментарів відмовляються. Лише розводять руками: занадто багато жартівників розвелося, особливо серед дітвори. Як правило, оператори не реагують на виклики, які вважають помилковими. Економлять час і бензин. Але відповідати тепер доведеться - оцінку діям лікарів дасть прокуратура Донецької області, яка почала перевірку за фактом неподання своєчасної медичної допомоги малолітній дитині працівниками швидкої. Свою перевірку проводить і облздрав. За результатами вирішать, чи будуть порушувати кримінальну справу. У Кримінальному кодексі є стаття 139 - "Ненадання допомоги хворому медичним працівником". Мінімальне покарання - штраф в 875 гривень, максимальний - 2 роки виправних робіт.

А ось з приводу винності мами Андрія у правоохоронців ніяких питань і сумнівів, схоже, не виникло. Відносно неї в місцевому міськвідділі вже склали адмінпротокол за статтею "Невиконання обов'язків по вихованню малолітніх дітей". До всіх нещасть жінці тепер загрожує ще й штраф до 90 гривень.

Варто відзначити, що за правилами виклику екстреної медичної допомоги (такі є в кожному регіоні) не рекомендується доручати виклик бригади швидкої дітям. Але якщо дитина дзвонить (постраждав сам або хоче допомогти дорослим), оператор повинен задати навідні запитання. Запитати, де дорослі, чому дитина одна вдома. Зазвичай за відповідями на це питання грамотний диспетчер встановить, жартує дитина або дійсно потребує допомоги. Втім, чіткої інструкції, як розмовляти з дітьми, у диспетчерів немає. А значить, завжди є шанс, що дитині не повірять і піддадуть небезпеці. Всі дзвінки, які надходять в швидку, записуються. Файли зберігаються протягом трьох місяців.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини