RU

Новина дня: Оксана Макар померла, справу перекваліфікують

29.03.2012, 17:36
Новина дня: Оксана Макар померла, справу перекваліфікують - Фото
Оксана майже до останнього залишалася при свідомості і реагувала на слова медиків
Жертва миколаївських гвалтівників Оксана Макар померла сьогодні вранці в Донецькому опіковому центрі Інституту невідкладної та відновної хірургії ім.Гусака. За словами керівника опікового центру Еміля Фісталя, вранці у дівчини почалася сильна кровотеча з легень, потім зупинилося серце. Проведені реанімаційні заходи не принесли результатів. Медики кажуть, що після зникнення пульсу у пацієнтки її намагалися реанімувати ще близько години.

Фісталь розповів, що у дівчини були травми, несумісні з життям, і вона прожила стільки часу завдяки високій кваліфікації лікарів, сучасному обладнанню і наявності всіх необхідних медичних препаратів. "У неї дуже постраждали легені. Коли ми провели рентгенологічну діагностику, то там практично легеневої тканини життєздатної не було. І не випадково вона була на штучній вентиляції легенів. Ми намагалися піти від штучної вентиляції, але цього не вдалося зробити, тому що було виснаження і легенево-серцевої, і серцевої системи, і легенево-дихальної системи. І набряк мозку, і все це разом. На жаль, сталося те, що повинно було статися, може бути навіть, відразу", - сказав Фісталь.

Він нагадав, що дівчина багато годин провела на морозі. "Ви ж розумієте, 10 годин провести на морозі! Вона дихала продуктами горіння, страждали легені, тліли ці ганчірки, звичайно і переохолодження зіграло свою роль. Навіть без цих факторів вкрай важка опікова хвороба була смертельною, а якщо все це зіставити разом, то це називається синдром взаємного обтяження, кожен з діючих факторів значно ускладнював лікування її захворювання і цю травму", - резюмував Фісталь.

У зв'язку зі смертю жертви миколаївських гвалтівників кримінальну справу перекваліфікують. За словами начальника Управління по зв'язках з громадськістю МВС України Володимира Поліщука, раніше всім трьом учасникам замаху на життя дівчини висувалися звинувачення за статтями "згвалтування" і "спроба приховування злочину". Після ж її смерті проти всіх обвинувачених слідчі порушать кримінальну справу за ч.2 ст.115 Кримінального кодексу (умисне вбивство).

У міліції зазначили, що це звинувачення в скоєнні злочину, спрямованого проти людини, і воно передбачає покарання у вигляді довічного ув'язнення. "Враховуючи те, що Оксані Макар довелося пережити муки, швидше за все, суд обере саме цю міру покарання", - резюмував Поліщук.

У свою чергу прем'єр-міністр Микола Азаров пообіцяв сьогодні проконтролювати хід справи про згвалтування дівчини. "Мені люди пишуть про випадки знущань, принижень з боку покидьків, котрі вважають себе господарями життя. Часто люди не можуть на них знайти управу і добитися справедливості у себе на місці. Я жоден такий випадок не залишу без уваги. Буду добиватися від правоохоронних органів розслідування і справедливого покарання. Без компромісів. Тільки знаючи, що покарання неминуче, нелюди будуть боятися зазіхати на життя і права людей", - наголосив прем'єр.

Президент Віктор Янукович також приніс співчуття рідним і близьким Оксани Макар і висловив упевненість, що злочинці, "які вчинили проти дівчини такі нелюдські дії, неминуче понесуть справедливе покарання".

Згідно з даними джерел у Миколаївській облдержадміністрації, похорон Оксани Макар відбудеться завтра в селищі Луч Жовтневого району Миколаївської області. Очікується, що в церемонії прощання візьмуть участь кілька тисяч людей.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини