RU

Новина дня: ГПУ і МВС визнали помилки в справі Оксани Макар

22.03.2012, 17:56
Новина дня: ГПУ і МВС визнали помилки в справі Оксани Макар - Фото
Стан постраждалої дівчини вкрай важкий, прогнози лікарів невтішні
При розслідуванні злочину, вчиненого в Миколаєві в відношенні 19-річної Оксани Макар, допущено ряд порушень. Винні були покарані. Такий підсумок сьогоднішнього засідання колегії Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ України.

За словами генерального прокурора Віктора Пшонки, "безпорадність на початковому етапі розслідування органів внутрішніх справ та прокуратури Центрального району Миколаївської області затьмарила факт оперативного розкриття злочину". За його словами, "навіть неозброєним оком видно недостатню професійність співробітників обох відомств".

За рішенням колегії до відповідальності притягнуто дев'ять керівників підрозділів внутрішніх справ у Миколаївській області, а також ряд працівників органів прокуратури Миколаївської області. Зокрема, звільнено із займаних посад заступника начальника слідчого управління та начальника відділу з розслідування злочинів проти життя та здоров'я громадян Управління внутрішніх справ у Миколаївській області, звільнений з посади начальник слідчого відділу Центрального РВ міліції в Миколаївській області, в.о. начальника Центрального РВ МВС попереджений про неповну службову відповідність.

Також звільнені з займаних посад прокурор Центрального району та його заступник у Миколаївській області. Оголошено догани прокурору Миколаєва, його заступнику й заступнику прокурора області.

Тим часом з'являються нові подробиці миколаївської трагедії. Так, джерела в правоохоронних органах, яких цитує Комсомольська правда в Україні, заявляють, що зібрані матеріали й докази вказують на те, що напад на дівчину не був спонтанним вчинком захмелілих приятелів.

"Скоріш за все, - розповіло джерело в правоохоронних органах на умовах конфіденційності, - напад на дівчину організував Максим Присяжнюк, син колишньої чиновниці. Свідки запевняють: він давно знав Оксану і затаїв на неї образу. Чи то закохався, а вона відкинула його залицяння, чи його зачепило, що він - такий багатий і впливовий, а вона не захотіла з ним навіть за гроші провести ніч. Мотив поки до кінця не ясний. Але те, що він задумав з дівчиною поквитатися, причому найжорстокішим чином - опанувати силою, а після вбити, - встановлений факт".

"Виконати вирок скривдженого мажора погодився Євген Краснощок, - продовжує джерело. - З ним Присяжнюк познайомився в соціальних мережах, де шукав відчайдушну голову, здатну на холоднокровне вбивство. Обіцяв він йому за це гроші чи ще щось, поки не відомо. Щодо третього хлопця - Артема Погосяна, - говорить джерело, - то він, швидше за все, дійсно в тій квартирі виявився якщо й не випадково, то точно не знав, що там затівається жорстока розправа. Погосяна Присяжнюк покликав до себе за компанію. Він побоювався свого нового знайомого Краснощока, тому вирішив себе таким чином убезпечити. З двома хлопцями той би точно не впорався. На допитах Погосян весь час плаче й запевняє, що нічого про плани товаришів не знав, Оксану не гвалтував і взагалі - благав їх не чіпати дівчину. Ті не слухали. А Краснощок і зовсім пригрозив: мовляв, і з тобою розправлюся, так що вибирай, ти з нами чи з нею. Погосян вибрав "з нами".

Тим часом, один зі слідчих, якому передали справу Оксани Макар вже після того, як троє підозрюваних опинилися під вартою, запевняє, що ніяких хабарів його колеги не отримували, більше того, відпускали гвалтівників навмисне - сподівалися таким чином вийти на їх спільників. "Так, цих двох відпустили, але працювати адже з ними ніхто не перестав, - каже слідчий. - Розумієте, в той вечір в барі з цією Оксаною, у якої, до речі десять приводів до міліції, було четверо хлопців. На ту квартиру її вели двоє, а два інших нібито пішли раніше. У слідства були підстави вважати, що останні якщо й не брали участь в самому згвалтуванні, то точно про нього знали. Затримані про них нічого не сказали. Ось тому й було вирішено двох відпустити й слідкувати за ними. Але піднявся галас, і операцію довелося перервати. Деякі до сих пір впевнені, що в цій справі було замішано більше людей, ніж зараз перебувають під вартою".

Стан самої постраждалої дівчини дуже важкий. Лікарі Донецького опікового центру продовжують боротися за життя Оксани. Професор Еміль Фісталь заявив, що шансів вижити у постраждалої мало.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини