RU

На Дніпропетровщині назріває радіоактивна надзвичайна ситуація

08.07.2008, 14:06

На Дніпропетровському закритому виробничому об'єднанні "Придніпровський хімічний завод" існує загроза виникнення надзвичайної ситуації через незадовільні умови утримання хвостосховищ підприємства. Про це заявив Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра під час відвідин Придніпровського хімічного заводу, де вивчав екологічну ситуацію.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Шандра зазначив, що хвостосховища цього підприємства є джерелом забруднення радіонуклідами не лише поверхневих і підземних вод, але й атмосфери, ґрунтів міста та розташованих поруч районів, в зв'язку з виділенням радіоподібних природних радіонуклідів та пилу з поверхні хвостосховищ. "Незадовільні умови зберігання відходів, відсутність систем радіаційного моніторингу можуть призвести до загрози виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної із радіоактивним забрудненням навколишнього середовища, шкідливим впливом на стан здоров'я населення", - сказав він.

За його словами, для поліпшення ситуації необхідне вирішення низки питань на державному рівні.

"Передбачити у Держбюджеті окремим рядком щорічне фінансування для розв'язання проблем хвостосховищ колишнього виробничого об'єднання "Придніпровський хімзавод", окреме фінансування держпрограми, а також законодавчо визначити статус хвостосховищ відходів уранового виробництва", - пояснив В. Шандра.

ВО "Придніпровський хімзавод" з 1949 по 1991 роки переробляло доменний шлак, урановмісні концентрати і руду. У його хвостосховищах містяться понад 42 млн. тонн відходів уранового виробництва, а у сховищах радіоактивних відходів - до 0,2 млн. тонн. Загальна площа хвостосховищ становить 2,43 млн. кв. метрів, а сховищ радіоактивних відходів - 0,25 млн. кв. метрів.

У 2003 році постановою Кабінету Міністрів було затверджено Державна програму приведення небезпечних об'єктів виробничого об'єднання "Придніпровський хімічний завод" в екологічно безпечний стан і забезпечення захисту населення від шкідливого впливу іонізуючого випромінювання. Програма розрахована на 2005-2014 роки. Обсяг фінансування - 25,26 млн. грн.

Досьє на Володимира Шандру >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини