RU

Муженко розповів про дії генерала Хомчака під час Іловайська

27.08.2018, 13:48
Муженко розповів про дії генерала Хомчака під час Іловайська - Фото
Виктор Муженко (скриншот из видеозаписи)

Після того, як сили АТО в середині серпня 2014 року несподівано залишили взяту під контроль Ясинувату в Донецькій області, було вирішено зосередити сили на іловайському напрямку, де потім хотів організувати взаємодію розрізнених підрозділів командувач сектора "Б" генерал Руслан Хомчак. Про це у себе в Facebook, виклавши фрагмент відеозапису інтерв'ю, написав начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

За його словами, 19 серпня була взята під контроль Ясинувата, і десь після 23:00-00:00 годин 95-юу бригаду вивели на відновлення боєздатності: для неї було ще кілька бойових завдань. Десантників повинна була замінити на позиціях Нацгвардія, яка також була введена до Ясинуватої, і на допомогу їм повинні були підійти підрозділи 93-ї бригади.

"Але до ранку там повинні були залишатися підрозділи Нацгвардії, які могли утримувати контроль над Ясинуватою. З виходом 95-ї бригади Нацгвардія покинула Ясинувату, і вранці ми виявили, що місто знову під контролем бойовиків", - пояснив Муженко.

Як розповів начальник Генштабу, після цього "виникла пропозиція не зв'язуватися з Ясинуватою", а зосередити зусилля на Іловайську.

"Тоді як раз було створено угруповання з підрозділів, добробатов МВС. Від нас тоді було залучено за клопотанням МВС тільки механізовану групу - це техніка 51-ї бригади, частково техніка ротно-тактичної групи 17-ї бригади. Там ще була збірна (група) з 93-ї бригади, яка підтягувалася за рішенням Хомчака. І управління мало б здійснюватися ними. Але тоді Хомчак проявив ініціативу в плані того, що "я хочу туди виїхати, організувати взаємодію", - розповів Муженко.

НГШ стверджує, що сказав генералу - "там досить полковника з вашого штабу", щоб він підтримував взаємодію підрозділів в Іловайську, а завдання Хомчака - управляти підрозділами в усьому секторі.

"Він попросився, що буквально виїде, організовує взаємодію, подивиться, розбереться там в ситуації, і повернеться. Ну так сталося, що вже в період 20-21 серпня зав'язалися ці бої за Іловайськ, і він там так і залишився, і вже виходив безпосередньо в ніч з 28 на 29 серпня", - резюмував Муженко.

23-24 серпня 2014 року в Україну вторглася російська армія в складі кількох батальйонно-тактичних груп на декількох ділянках фронту, що призвело в результаті до утворення Іловайського оточення і запеклих боїв в Донбасі з найбільшими втратами особового складу і техніки сил АТО за час російсько-української війни. Співвідношення сил АТО до російських військ і колаборантів становило: особовий склад - 1 до 18, танки - 1 до 11, бронетехніка - 1 до 16, артилерія - 1 до 15 і Гради - 1 до 24.

29 серпня окупанти в упор розстріляли колони сил АТО, які виходили по обіцяному окупантами зеленому коридору, убивши щонайменше 366 осіб і поранивши 429-ть. 300 бійців потрапили в полон. Втрати озброєння і військової техніки склали близько 300 млн грн. Загинули не менше 36 цивільних осіб, зруйновано близько 600 будинків.

Читайте також: Муженко: У серпні 2014 Іловайськ не мав стратегічного значення

Незважаючи на віроломство росіян і вкрай невдалий для України баланс сил, сили АТО дали бій противнику, знищивши чимало живої сили і техніки.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини