Між Україною та Молдовою розгорається шпигунський скандал

Між Україною та Молдовою розгорається шпигунський скандал - Фото
Источник фото: mvs.gov.ua
07.08.2012, 11:10

В Одесі за підозрою в шпигунстві заарештований громадянин Молдови - співробітник органу, керівного миротворчою операцією в Придністров'ї

Затриманому Семену Нікуліну - колишньому журналісту газети Независимая Молдова і співробітникові агентства Moldpres - загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років. В даний час він утримується в СІЗО СБУ в Києві. Про це, як передає Комерсант-Україна повідомили джерела в Службі інформації і безпеки (СІБ) Молдови.

Громадянин Молдови Нікулін, 1974 року народження, за словами джерел, був затриманий на підставі ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу (передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 15 років за передачу або збирання з метою передачі іноземній державі відомостей, що становлять державну таємницю). Інформацію про затримання Нікуліна підтвердили і в Міністерстві закордонних справ і європейської інтеграції Молдови, відмовившись, втім, від офіційних коментарів.

Згідно з даними джерела, на момент затримання Нікулін був чинним співробітником прес-центру Об'єднаної контрольної комісії (тристоронній орган, який керує миротворчою операцією в Придністров'ї). У 1996 році він закінчив Одеський інститут сухопутних військ, потім служив у Національній армії Молдови.