02.11.2018, 15:13

Луценко про напади на активістів: Не бачу жодного замовника

Луценко про напади на активістів: Не бачу жодного замовника - Фото

Генпрокурор назвав причину нападу на активістів

Реклама
Реклама

У більш ніж півсотні справ про напад на громадських активістів правоохоронні органи не встановили жодного замовника. Про це сьогодні на оперативній нараді повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Він зазначив, що кількість нападів на активістів та громадських діячів перевалила за півсотні.

Реклама

На його думку, таких випадків набагато більше.

"З цих нападів ми розкрили, разом з колегами з інших правоохоронних органів, лише третину - за виконавцями. І поки що не бачу жодного замовника. Як би ми не пояснювали складність пошуку замовника, це негатив. Нуль замовників в секторі (розкриття справ, - ред.) нападу на активістів", - заявив він.

Він вважає, що причиною нападів на активістів є те, що в своїй більшості вони є елементом протистояння різних фінансових угруповань, іноді з ознаками криміналу.

"Це також правда. Тому, що є активісти, назвемо м'яко, прагматики, а є активісти-ідеалісти, які без грошей і будь-яких зв'язків роблять важливу суспільну роботу", - сказав він.

Читайте також: Луценко - активістам: Розкриття нападів - не заводський конвеєр

Як приклад він навів ситуацію з незаконним будівництвом.

"Більшість громадських активістів виступають проти тих чи інших забудов. Деякі - ідеалісти - за збереження зелених насаджень, інші - в основному на стороні одного із забудовників або воюючого конкурента... Проаналізуйте законність видачі всіх дозволів на будівництво за останній рік. І якщо ви поставите там "законне рішення" - ви побачите, що так званих активістів стане на порядок менше. Хоча вони не зникнуть до тих пір, поки там крутяться шалені невраховані кошти", - додав він.

22 вересня 2018 року в Одесі стріляли в місцевого активіста Олега Михайлика. Поліція кваліфікувала напад як замах на вбивство. Для розслідування створено посилену слідчо-оперативну групу, підключилося СБУ.

Читайте також: "Ми у відчаї": що відбувається з активістами в Одесі

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама