27.09.2018, 13:38

Луценко назвав причину вибуху міномета "Молот" в Рівному

Луценко назвав причину вибуху міномета "Молот" в Рівному - Фото

Генпрокурор сказав, що слідство розглядало кілька версій трагедії на Рівненському полігоні

Реклама
Реклама

Розрив міномета "Молот" на Рівненському полігоні став наслідком порушень техніки безпеки. Слідчі експерименти підтвердили факт подвійного заряджання - перша міна застрягла в мінометів. Про це сьогодні на засіданні комітету ВР з питань безпеки і оборони заявив генпрокурор Юрій Луценко.

Генпрокурор зазначив, що слідство розглядало кілька версій трагедії на Рівненському полігоні: людський фактор (подвійне заряджання), неякісні боєприпаси, незадовільний технічний стан міномета.

Реклама

Було допитано 55 чоловік, проведено 35 обшуків, вилучено 4 міномети і 4 запобіжника, а також бухгалтерська документація з 15 підприємств, проведені слідчі експерименти, в т.ч. з підривом мін. З 14 призначених експертиз уже проведено 6.

"Попередньо з'ясувалося, що в порушення правил з бойової роботи вогневих підрозділів артилерії інтервал між мінометами становив 5-8 метрів замість 20-40", - повідомив він.

Читайте також: Вибух міномета в Рівному: Результати експертизи засекретили

Також не була забезпечена безпека особового складу. "Крім того, слідчим експериментом підтверджено факт подвійного заряджання міномета, що також стало можливим внаслідок неналежної роботи запобіжника або переведення його в неактивний стан. При цьому попередньо встановлено, що виліт першої міни стався внаслідок неналежного спрацьовування ударно-спускового механізму", - сказав генпрокурор про результати проведених експериментів.

Крім того, що міномет, який розірвався, був укомплектований запобіжником від міномета ПМ-38, який був встановлений замість штатного в 2016 році.

Проведення експертиз триває.

За словами Луценка, до кримінальної відповідальності будуть притягнуті відповідальні за техніку безпеки при бойових стрільбах. "Це вже очевидно. Грубе порушення всіх правил безпеки", - сказав він. Луценко запропонував комітету звернутися до Міноборони і Укроборонпрому і терміново призначити повну ревізію наявних мінометів "Молот" і їх гарантійного обслуговування.

6 липня 2018 року о 05:45 на полігоні ЗСУ в Рівненській області під час навчань розірвало міномет. Загинули троє військових 128-ї бригади, дев'ятеро поранені. Основна версія, за даними Міноборони: порушення заходів безпеки. Прокуратура розглядає три версії.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама