Літак, на якому розбився "Локомотив", експлуатувався 18 років
У літака Як-42Д, який розбився під Ярославлем, льотний сертифікат повинен був завершитися 1 жовтня.
Як повідомляє канал Росія 24, лайнер при зльоті не зміг набрати висоту і врізався в антену аэродромного маяка, що знаходиться одразу за злітно-посадковою смугою. Крилата машина розвалилася на три частини і впала.
Відомо, що до моменту катастрофи літак ще не вичерпав свого ресурсу, налітавши близько 20 тисяч годин.
Літак, що розбився, експлуатувався 18 років. Раніше цей Як-42Д, що носив ім'я "Протон", належав Державному космічному науково-виробничому центру (ДКНВЦ) імені Хрунічева. На цих літаках здійснювалися свого часу перевезення співробітників центру, які входять до складу пускових розрахунків, що здійснюють передстартову підготовку на космодромі Байконур.
У 1997 році лайнер було здано в лізинг авіакомпанії "Биково-авіа" і відтоді "переходив з рук в руки". Останнім експлуатантом літака була компанія "Як-Сервіс", яка і здійснювала останній чартерний рейс до Мінська.
Нагадаємо, авіакатастрофа сталася вчора о 16:05 за місцевим часом. На борту літака, що прямував з Ярославля до Мінська, перебувала команда хокейного клубу "Локомотив" (Ярославль). З 45 людей, що були на борту, за останніми даними, 43 загинуло.
За даними МЗС України, в авіакатастрофі загинуло троє громадян України.
Загибель команди "Локомотив": всі новини>>>
Надзвичайні події: всі новини>>>
Комментарі