RU

Кабмін ініціює обов'язкове страхування майна на випадок стихійних лих

15.08.2008, 13:44

Кабінет Міністрів ініціюватиме обов'язкове страхування майна на випадок природних та техногенних катастроф. Про це повідомив Міністр з питань надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра сьогодні на прес-конференції.

"Нам, безумовно, необхідно вводити обов'язкове страхування. Я наведу приклад: для того, щоб застрахувати майно на 100 тис. грн…я вже говорив зі страховими компаніями, і вони із задоволенням підуть на це і будуть страхувати, починаючи від 0,12% до 0,2%. Якщо ми візьмемо середню ставку 0,15%, це всього-навсього 150 грн. для того, щоб застрахувати на 100 тисяч гривень, якщо людина хоче застрахувати на мільйон – це 1,5 тисячі гривень за рік", - сказав В. Шандра, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами В. Шандри, МНС розробляє відповідний проект закону. При цьому він наголосив, що страхування майна малозабезпечених сімей варто забезпечувати за рахунок місцевих бюджетів або Держбюджету. Міністр зауважив, що це невеликі гроші, і державі це обійдеться набагато дешевше, ніж компенсувати потім громадянам втрачене майно.

Також, за його словами, обов'язкове страхування має бути поширене і на державне майно. "Не були застрахованими ні мости, ні дороги, ні греблі. Я також наполягатиму, щоб і державне майно обов'язково було застраховане. Я наведу приклад: кілька років тому була повінь у Празі, пройшли сильні дощі, у самій Празі загинуло 8людей, і страхові компанії відшкодували $1,5 млрд. на відновлення інфраструктури", - сказав В. Шандра.

За словами В. Шандри, страхування держмайна буде серйозною гарантією відшкодування збитку і не буде необхідності в екстреному порядку витрачати великі кошти з Держбюджету. "Мені приємно, що це підтримали і Президент, і Прем'єр", - додав він.

Досьє на Володимира Шандру >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини