RU

Кількість шкідливих речовин в повітрі Києва в нормі - ДСНС

10.06.2015, 15:36
Кількість шкідливих речовин в повітрі Києва в нормі - ДСНС - Фото
534f55162925d57147fd9806baea0f5c.jpg
У штабі з ліквідації надзвичайних ситуацій Держслужби з надзвичайних ситуацій стверджують, що поки немає приводу для паніки щодо наявності у повітрі шкідливих речовин через загоряння резервуарів з пальним. Про це перед засіданням штабу заявив голова ДСНС Микола Чечоткін.

За його словами, ситуація контрольована по всіх напрямах. Для ліквідації пожежі залучили близько 300 рятувальників, 45 одиниць техніки і окремий пожежний потяг. Крім того, в резерві перебувають ще близько 200 чоловік особового складу та 24 одиниці техніки. "Хочу сказати, що немає приводу для паніки про наявність шкідливих речовин у повітрі", - зазначив Микола Чечоткін.

Голова Київської облдержадміністрації Володимир Шандра сказав, що для контролю безпеки заміри повітря проводять по три-чотири рази на добу, з сьогоднішнього дня також почали брати проби грунту.

"Загрози для населення зараз немає. Ми готові до евакуації місцевих жителів ще з вечора понеділка, якщо виникне така необхідність. За забруднення повітря, то сьогодні проходить засідання екологічної комісії, яка розглядає питання концентрації токсичних речовин у повітрі в зоні катастрофи. Тут заміри повітря проводяться три-чотири рази на добу, а сьогодні почали брати ще й виміри ґрунту", - розповів голова Київської облдержадміністрації.

За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації Володимира Циби, станом на ранок 10 червня ситуація з рівнем токсичних речовин у повітрі в зоні, прилеглій до місця катастрофи, є стабільною. Кількість викидів небезпечних речовин у повітря неподалік від зони пожежі не перевищувала норму.

Він також спростував інформацію про те, що вміст в повітрі Києва небезпечних речовин було збільшено через пожежу на нафтобазі. За його словами, до перевищення допустимого рівня забруднення атмосфери привела не катастрофа під Васильковим, а висока загазованість через викиди транспортних засобів.

Про те, що станом на ранок 10 червня перевищень забруднення повітря при горінні нафтопродуктів не зафіксовано, сказав і в.о. головного санітарного лікаря в Київській області Олександр Чепурний. "Ситуація з учорашнього дня моніториться нами по забрудненню атмосферного повітря постійно, кожні дві години. Станом на 9:00 сьогоднішнього дня, перевищень забруднення атмосферного повітря, основним інгредієнтом, який виділяється при горінні нафтопродуктів, не зафіксовано", - розповів він.

За його словами, показники коливаються на рівні 20-30% від гранично допустимих концентрацій.

Нагадаємо, вчора мер столиці  Віталій Кличко заявив, що дослідження атмосферного повітря, які проводять в Києві, показують, що вміст у ньому речовин, які утворюються в процесі горіння, перевищує гранично допустимі концентрації.

Нагадаємо також, 8 червня ввечері виникла пожежа на нафтосховищі, розташованому в селі Крячки Васильківського району Київської області. Станом на вечір 9 червня пожежа повністю не погашена.

Читайте також: Новина дня: що сталося на нафтобазі під Васильковом


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини