RU

Експерт про кубанський потоп: Це могло статися де завгодно

09.07.2012, 17:38
Експерт про кубанський потоп: Це могло статися де завгодно - Фото
Фото: ЕРА
Повністю захиститися від катастроф, подібних паводку в Росії, не в змозі ні одна держава світу. Про це ЛІГАБізнесІнформ розповів заступник директора з наукових питань Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Юрій Набиванець.

За його словами, навіть при наявності якісного обладнання та повноцінного фінансування гарантувати безпеку неможливо. "Згадайте інциденти в Західній Європі, коли два роки тому Німеччину змивало. Або Новий Орлеан в США. Іншими словами, боротися з такими катастрофами дуже важко навіть найрозвиненішим країнам", - говорить експерт.

Але, за його словами, в Україні ситуація більш тривожна, ніж в Євросоюзі або США.

"Перша проблема - погане фінансування заходів, які вже були розроблені для запобігання катастроф. Протипаводкова програма не отримує всіх потрібних коштів", - зазначив він.

Друга проблема, за його словами, - брак наукових досліджень в сфері прогнозування стихійних явищ. "Банально не вистачає систем, які могли б допомогти прогнозувати затоплення. Роботи ведуться, але грошей на реалізацію таких програм практично немає", - додав він.

Крім того, в Україні, за його словами, існують серйозні проблеми з інфраструктурою, яка дісталася країні в спадок від СРСР і довгі роки не ремонтувалася.

Відповідаючи на питання про ймовірність в Україні повторення подій на Кубані, де від паводку загинули більше півтори сотені людей, а десятки тисяч залишилися без даху над головою, експерт зауважив, що мешканці самого складного в цьому питанні регіону - Західної Україні - живуть менш компактно і більше розселені. "Звичайно, виключити нічого не можна. Ми повинні бути готові до будь-яких катаклізмів, в тому числі, до повторення в Україні того, що сталося на Кубані. Але повторення можливе лише в теорії. Насправді, нічого подібного в Україні статися не повинно, хоча і виключати цього не можна", - говорить він.

Нагадаємо, за останніми даними, в результаті повені в Краснодарському краї Росії загинула 171 особа, 18700 чоловік повністю втратили майно, 3300 - частково втратили майна, повністю зруйновано 400 домоволодінь. У зоні стихійного лиха опинилися жителі Геленджика, Новоросійська, Кримська, населених пунктів Дивноморське, Нижнєбаканська, Неберджаєвська і Кабардинка.

В ході проведення рятувальної операції було врятовано 872 людини, евакуйовано 2854 людини, в пункти тимчасового розміщення доставлено 1000 осіб, відкачано воду в 1814 приватних домоволодіннях. Сім'ям загиблих планується виплатити 2 млн. рублів (490 тис.грн.) на кожного загиблого, постраждалим від повені буде виділено матеріальну допомогу по 10 тис.руб. (близько 2500 грн.) на людину (але не більше 50 тис.руб. на сім'ю).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини