Експерт про кубанський потоп: Це могло статися де завгодно

Експерт про кубанський потоп: Це могло статися де завгодно - Фото
Источник фото: ЕРА
09.07.2012, 17:38

Катастрофа може статися в будь-якій країні світу, кажуть в Українському науково-дослідному гідрометеорологічному інституті

Повністю захиститися від катастроф, подібних паводку в Росії, не в змозі ні одна держава світу. Про це ЛІГАБізнесІнформ розповів заступник директора з наукових питань Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Юрій Набиванець.

За його словами, навіть при наявності якісного обладнання та повноцінного фінансування гарантувати безпеку неможливо. "Згадайте інциденти в Західній Європі, коли два роки тому Німеччину змивало. Або Новий Орлеан в США. Іншими словами, боротися з такими катастрофами дуже важко навіть найрозвиненішим країнам", - говорить експерт.

Але, за його словами, в Україні ситуація більш тривожна, ніж в Євросоюзі або США.

"Перша проблема - погане фінансування заходів, які вже були розроблені для запобігання катастроф. Протипаводкова програма не отримує всіх потрібних коштів", - зазначив він.

Друга проблема, за його словами, - брак наукових досліджень в сфері прогнозування стихійних явищ. "Банально не вистачає систем, які могли б допомогти прогнозувати затоплення. Роботи ведуться, але грошей на реалізацію таких програм практично немає", - додав він.

Крім того, в Україні, за його словами, існують серйозні проблеми з інфраструктурою, яка дісталася країні в спадок від СРСР і довгі роки не ремонтувалася.

Відповідаючи на питання про ймовірність в Україні повторення подій на Кубані, де від паводку загинули більше півтори сотені людей, а десятки тисяч залишилися без даху над головою, експерт зауважив, що мешканці самого складного в цьому питанні регіону - Західної Україні - живуть менш компактно і більше розселені. "Звичайно, виключити нічого не можна. Ми повинні бути готові до будь-яких катаклізмів, в тому числі, до повторення в Україні того, що сталося на Кубані. Але повторення можливе лише в теорії. Насправді, нічого подібного в Україні статися не повинно, хоча і виключати цього не можна", - говорить він.

Нагадаємо, за останніми даними, в результаті повені в Краснодарському краї Росії загинула 171 особа, 18700 чоловік повністю втратили майно, 3300 - частково втратили майна, повністю зруйновано 400 домоволодінь. У зоні стихійного лиха опинилися жителі Геленджика, Новоросійська, Кримська, населених пунктів Дивноморське, Нижнєбаканська, Неберджаєвська і Кабардинка.

В ході проведення рятувальної операції було врятовано 872 людини, евакуйовано 2854 людини, в пункти тимчасового розміщення доставлено 1000 осіб, відкачано воду в 1814 приватних домоволодіннях. Сім'ям загиблих планується виплатити 2 млн. рублів (490 тис.грн.) на кожного загиблого, постраждалим від повені буде виділено матеріальну допомогу по 10 тис.руб. (близько 2500 грн.) на людину (але не більше 50 тис.руб. на сім'ю).