10.10.2018, 12:59

До ліквідації пожеж в Ічні приступила авіація - Полторак

До ліквідації пожеж в Ічні приступила авіація - Полторак - Фото

Інтенсивність вибухів на сьогоднішній ранок становить один вибух в три хвилини, зазначив міністр оборони

Сьогодні з ранку до гасіння пожеж на території військового складу 6-го арсеналу Міноборони поблизу смт Дружба під Ічнею в Чернігівській області приступила авіація ДСНС, вже відбулося кілька вильотів літаків. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак на засіданні уряду.

"Є ще задимлення на арсеналі, але, думаю, найближчим часом ми будемо в змозі ліквідувати пожежу", - сказав він.

Міністр уточнив, що зараз там працюють п'ять танків, три спецмашини, які увійшли в арсенал і почали гасити окремі осередки пожежі.

"Інтенсивність вибухів на сьогоднішній ранок становить один вибух в три хвилини. Був ще потужний вибух вночі", - повідомив Полторак.

За його словами, сам арсенал є "складним", оскільки розміщений недалеко від кордону з Росією і його площа становить 680 гектар. Периметр охорони - 8 км 200 м. В арсеналі розміщено 112 сховищ, з них 40% - це відкриті майданчики.

Полторак зазначив, що ця інформація вже не є таємницею в зв'язку з пошкодженням арсеналу. "І зараз ми будемо вживати заходів щодо передислокації залишків запасів на інший арсенал", - зазначив він.

Міністр підкреслив, що арсенал в Ічні може вмістити 127 тисяч тонн боєприпасів. "Так було на початок 2014 року, там знаходилося 125 тисяч тонн боєприпасів. За останні роки ми передислоковали в інші місця, на інші бази і арсенали, туди, де у нас є можливість надійно зберігати... 56 тисяч тонн боєприпасів - це приблизно 1,5 тисячі вагонів, 50 складів", - додав він.

Читайте також: У Чернігівській області горить великий склад боєприпасів: хроніка

На момент вибухів на складах знаходилося 69,5 тис тонн боєприпасів, з них придатних до застосування - 43 тис тонн. Решта 18 тонн - це елементи боєприпасів і комплектуючих до боєприпасів, ще понад 8 тонн - боєприпаси, які не перебувають на озброєнні ЗСУ - наприклад, міни від "Тюльпана", які підлягали утилізації.

За словами Полторака, на цей арсенал у 2018 році було виділено 13 млн грн, профінансовано 9,6 млн грн.

Він додав, що оперативна група, яка прибула на місце, опитала особовий склад, і практично всі показали, що о 03:20 одночасно на трьох складах сталися три вибухи, а о 03:45 - ще шість вибухів на різних складах, по всьому периметру і в центрі арсеналу.

"Це відбувалося, на наш погляд, для того, щоб неможливо було ефективно боротися і локалізувати поширення підривів снарядів і боєприпасів", - сказав він.

9 жовтня 2018 року о 03:30 ночі на території 6-го арсеналу Міноборони поблизу смт Дружба під Ічнею в Чернігівській області почалася пожежа, які призвела до вибухів в сховищах боєприпасів. Із зони ураження евакуйовано понад 12 тисяч осіб, перекрито частину доріг, залізничних шляхів, а також на 30 км - і повітряний простір.

Прокуратура відкрила справу за недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки, а СБУ не виключає диверсії. Також про навмисний характер причин пожежі кажуть і в Міноборони: нібито вартові чули вибухи в чотирьох місцях на території в/ч А1479.

Читайте також: Полторак про склади в Ічні: Синхронно підірвали в кількох місцях

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне