RU

Боєприпаси в Ічні могли підірвати дзвінком з мобільного - Матіос

16.10.2018, 14:22
Боєприпаси в Ічні могли підірвати дзвінком з мобільного - Матіос - Фото
Скріншот з відеозапису

У хвилини, коли на арсеналі біля Ічні в Чернігівській області почали вибухати боєприпаси, поруч працював неідентифікований мобільний телефон. Це мігм бути пристрій дистанційного підриву, заявив в коментарі каналу 112 Україна головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Він розповів, що слідство опрацювало "величезний масив інформації" і з'ясувало, що в момент початку вибухів в зоні покриття і контролю працював мобільний термінал без IMEI-коду.

"Тобто, який неможливо ідентифікувати, єдиний на цій території розцінюється нами як пряма ознака застосування неідентифікованого телефонного апарату для приведення того чи іншого вибухового пристрою для вибуху", - зазначив Матіос.

За словами військового прокурора, огляд місця інциденту нібито говорить про подібний характер вибухів в Ічні, Калинівці та Балаклеї, і є не характерним для початкового вибуху розірваного снаряда.

Також було встановлено, що за кілька днів до інциденту охорона зафіксувала перебування у території складів неідентифікованих осіб у військовій формі, які здійснювали спостереження.

"В результаті поки невстановлених обставин наряд по тривозі не піднімалося і максимальних заходів... не було прийнято", - заявив він.

Кримінальну справу про службову недбалість об'єднали в одну з пдженням про диверсію.

Читайте також: Вибухи в Ічні: Вартові кажуть про підрив в 4 місцях арсеналу

9 жовтня 2018 року біля 03:30 ночі загорівся арсенал поблизу смт Дружба під Ічнею в Чернігівській області, що призвело до вибухів в сховищах боєприпасів.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини