Аварія на Стиролі: названо причину загибелі шести осіб

23.08.2013, 17:37
Аварія на Стиролі: названо причину загибелі шести осіб - Фото
Фото: stirol.net

Основною причиною аварії на Горлівському хімічному заводі Стирол став незадовільний стан трубопроводу рідкого аміаку

Основною причиною аварії на Горлівському хімічному заводі концерну Стирол став незадовільний стан трубопроводу рідкого аміаку через тривалий корозійний вплив навколишнього середовища і ерозійний вплив робочого середовища. Про це повідомляє прес-служба територіального управління Держгірпромнагляду України в Донецькій області, посилаючись на результати спеціального розслідування Держгірпромнагляду.

Супутніми технічними причинами стали невідповідність технічних рішень з експлуатації трубопроводу рідкого аміаку вимогам безпеки при виведенні трубопроводу з технологічного процесу для проведення капітального ремонту обладнання цеху №1.

"Це призвело до повного заповнення трубопроводу аміаком, відсіченому запірною арматурою з обох кінців від технологічної системи, а отже, до значного теплового об'ємного розширення рідкого аміаку (підвищення робочого тиску) в результаті нагрівання сонячним випромінюванням в денний час. Також зіграла свою роль відсутність технічних рішень при експлуатації трубопроводу рідкого аміаку, виведеного з технологічного процесу для проведення капітального ремонту цеху №1; неповне і неякісне проведення технічного діагностування трубопроводу рідкого аміаку у невідповідності до програми робіт з експертного обстеження", - сказано в повідомленні.

Також супутніми організаційними причинами стали: невиконання посадових обов'язків, зокрема, недостатній контроль за вмістом трубопроводу рідкого аміаку в технічно справному стані і його безпечною експлуатацією, а також контроль за виконанням робіт з протикорозійного захисту закріпленого обладнання.

Нагадаємо, 6 серпня під час планового ремонту на Горлівському хімічному заводі концерну Стирол сталася аварія на аміакопроводі. Через розгерметизацію трубопроводу стався викид рідкого аміаку. При аварії 6 серпня загинули 5 працівників цеху, 8 серпня помер у лікарні ще один потерпілий. У першу добу було госпіталізовано з опіками та отруєнням 24 людини, потім за лікарською допомогою звернулися ще кілька працівників Стиролу, постраждалих при аварії. Наразі  29 працівників перебувають у лікувально-профілактичних закладах м. Донецька.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Можно ли меньше вредить здоровью, не бросив курить?