RU

Аварія на Стиролі: названо причину загибелі шести осіб

23.08.2013, 17:37
Аварія на Стиролі: названо причину загибелі шести осіб - Фото
Фото: stirol.net

Основною причиною аварії на Горлівському хімічному заводі концерну Стирол став незадовільний стан трубопроводу рідкого аміаку через тривалий корозійний вплив навколишнього середовища і ерозійний вплив робочого середовища. Про це повідомляє прес-служба територіального управління Держгірпромнагляду України в Донецькій області, посилаючись на результати спеціального розслідування Держгірпромнагляду.

Супутніми технічними причинами стали невідповідність технічних рішень з експлуатації трубопроводу рідкого аміаку вимогам безпеки при виведенні трубопроводу з технологічного процесу для проведення капітального ремонту обладнання цеху №1.

"Це призвело до повного заповнення трубопроводу аміаком, відсіченому запірною арматурою з обох кінців від технологічної системи, а отже, до значного теплового об'ємного розширення рідкого аміаку (підвищення робочого тиску) в результаті нагрівання сонячним випромінюванням в денний час. Також зіграла свою роль відсутність технічних рішень при експлуатації трубопроводу рідкого аміаку, виведеного з технологічного процесу для проведення капітального ремонту цеху №1; неповне і неякісне проведення технічного діагностування трубопроводу рідкого аміаку у невідповідності до програми робіт з експертного обстеження", - сказано в повідомленні.

Також супутніми організаційними причинами стали: невиконання посадових обов'язків, зокрема, недостатній контроль за вмістом трубопроводу рідкого аміаку в технічно справному стані і його безпечною експлуатацією, а також контроль за виконанням робіт з протикорозійного захисту закріпленого обладнання.

Нагадаємо, 6 серпня під час планового ремонту на Горлівському хімічному заводі концерну Стирол сталася аварія на аміакопроводі. Через розгерметизацію трубопроводу стався викид рідкого аміаку. При аварії 6 серпня загинули 5 працівників цеху, 8 серпня помер у лікарні ще один потерпілий. У першу добу було госпіталізовано з опіками та отруєнням 24 людини, потім за лікарською допомогою звернулися ще кілька працівників Стиролу, постраждалих при аварії. Наразі  29 працівників перебувають у лікувально-профілактичних закладах м. Донецька.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини