RU

Немирний атом

15.03.2011, 11:55
Немирний атом - Фото
49b7a86641fbe6ca508e9977c51b4c03.jpg

Після руйнівного удару стихії, над країною висхідного сонця нависла нова небезпека - техногенна катастрофа, причиною якої стали японські аварійні атомні електростанції "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2"

Незважаючи на те, що влада Японії закликає жителів країни до спокою, населення готується до гіршого сценарію. Люди побоюються того, що услід за руйнівним ударом стихії, країні доведеться пережити і техногенну катастрофу. З прилеглих до аварійної АЕС територій повним ходом йде евакуація.

Напередодні Генеральний секретар уряду Японії Юкіо Едано підтвердив, що ймовірність плавлення паливних зборок на всіх трьох реакторах АЕС "Фукусіма-1" висока. Після чого у зоні аварійного другого блоку японської АЕС почалася операція з випуску пари для зниження тиску в реакторі. Зазначалося, що рівень води у другому реакторі на японській АЕС "Фукусіма-1" став підніматися після того, як охолоджувана рідина повністю пішла з блоку.

Однак представник японського уряду заявив у понеділок, що вибух на другому реакторі АЕС малоймовірний. І все ж він стався - на третьому реакторі японської "Фукусіми-1". При другому вибуху на цій АЕС постраждали 11 людей, один із військовослужбовців отримав дозу опромінювання. На думку одного з японських інженерів АЕС, вибухи на енергоблоках могли зруйнувати систему, що перешкоджає викиду радіоактивних відходів в атмосферу.

Японська сторона звернулася за допомогою до Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у зв'язку зі складною ситуацією на аварійній японській АЕС. Представники цієї організації заявили, що на аварійних станціях не існує загрози ланцюгової реакції, викид радіації не небезпечний для здоров'я людей. І уже точно "другий Чорнобиль" Японії не загрожує, оскільки тамтешній реактори забезпечені міцною захисною оболонкою.

Сьогодні вночі на багатостраждальній АЕС прогримів третій вибух, який пошкодив систему охолоджування. Рівень радіації у районі станції відразу піднявся до 965 мікрозивертів у годину. Спочатку представники японської влади стверджували, що рівень радіації від вибуху на другому енергоблоці не небезпечний для здоров'я людей. Пізніше офіційні повідомлення втратили свою життєствердну окрасу. Прем'єр-міністр Наото Кан в екстреному телезверненні заявив, що через пожежу на четвертому блоці АЕС "Фукусіма-1" стався викид радіації високої концентрації, після чого рівень радіації втричі перевищив допустиму річну норму для людини.

З районів, прилеглих до аварійної АЕС, евакуйовані понад 200 тисяч людей, тобто практично все населення у радіусі 20 кілометрів від станцій. Жителів 30-кілометрової зони закликали не виходити на вулиці і якомога щільніше закривати вікна і двері.

Водночас влада Токіо вже підтвердила наявність у повітрі японської столиці невеликої кількості ізотопів йоду і цезію. Підвищення фону виявлено також у префектурах Сайтама і Канагава.

На ряду з цим у країні наростає ще і гуманітарна криза - тимчасові притулки переповнені біженцями. Людям доводиться спати на підлозі, питної води продовольства і предметів першої необхідності на всіх не вистачає. У країні практично повністю паралізовано транспортне сполучення, що сильно ускладнює доставку гуманітарної допомоги.

Кількість жертв удару стихії неухильно зростає. За останніми даними, їх вже понад 2,5 тис., кількість зниклих без вісти також наближається до двохтисячної позначки. Але ці цифри, швидше, ще будуть змінюватися убік збільшення.

До того ж, незважаючи на надто важку обстановку в країні, самі японці заявляють, що ця трагедія згуртувала націю. Люди щиро стараються допомогти всім потерпілим. Вони впевнені, що впоратися з бідою такого масштабу можна тільки спільно.

Ситуація, яка склалася в Японії змусила багато замислитися про долю на власній АЕС. Так, канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила про намір припинити на три місяці дія прийнятого півроку назад рішення про продовження термінів роботи німецької АЕС. У свою чергу Міністр навколишнього середовища Австрії Ніколаус Берлакович закликав перевірити всі атомні електростанції на території Євросоюзу на стійкість.

Землетрус і цунамі в Японії>>>
Атомна енергетика: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини