RU

Бомба під незалежність. Кому вигідні теракти в Україні?

25.08.2011, 10:28
Бомба під незалежність. Кому вигідні теракти в Україні? - Фото
21852581d3288116ad628cd514b255a4.jpg

Привид тероризму з'явився в Україні в 2010 році, коли були зроблені заяви про загрозу життя президенту. На початку 2011 року Україна пережила теракти в Макіївці. І ось тепер - підготовка терактів членами організації Патріот України

День Незалежності в Україні міг бути затьмарений терактом? Повірити в це громадянам країни, можна припустити, досить складно. Українці за роки незалежності звикли до чого завгодно - економічних труднощів, боротьби влади і опозиції тощо, але тільки не до подібного розвитку подій.

Проте, як стверджують в Службі безпеки України, загроза теракту все ж існувала. Так, напередодні святкування 20-річчя незалежності СБУ порушила кримінальну справу за фактом підготовки до здійснення терористичного акту, публічних закликів до здійснення терактів і незаконного виготовлення вибухового пристрою членами низки екстремістських громадсько-політичних організацій.

Як розповіла голова прес-служби СБУ Марина Остапенко, в одному з приміщень, які належать Васильківській міській раді, було знайдено предмет, який за результатами експертизи визначено, як готовий до застосування саморобний вибуховий пристрій осколкової дії, начинений цвяхами, болтами, металевими предметами. Радіус дії цього пристрою міг скласти більше 100 метрів.

За її словами, затримані у даній справі мають відношення до організацій Соціал-національна асамблея (СНУ) та Патріот України. "Крім вибухового пристрою у них було знайдено безліч листівок із закликами екстремістського характеру. На вилучених електронних носіях інформації знаходиться відео, де показано відробляння схеми блокування державних установ, схеми виготовлення саморобних вибухових пристроїв, а в одній з папок навіть знаходиться відео з дитячою порнографією", - розповіла Остапенко.

Однак в самій організації Патріот України відкинули будь-які обвинувачення на свою адресу. В організації вказали, що вибуховий пристрій, а також листівки провокаційного характеру були підкинуті в офіс, де працювали члени організації, з метою спровокувати репресії проти членів організації.

Потрібно зазначити, що привид тероризму почав витати над Україною починаючи з 2010 року, оскільки до цього влада на цей рахунок не робила жодних серйозних заяв. Однак в червні 2010 року громадяни саме від президента України Віктора Януковича почули про те, що органи державної охорони мають факти, що підтверджують наявність загрози життя і здоров'ю глави держави. "Я особисто нічого не боюся. Я завжди був відкритий. Але, оскільки мені повідомляють органи державної охорони, ті загрози, які сьогодні існують… вони зобов'язані на них звертати увагу. Я не можу їх скасовувати", - розповів президент.

Також ще не стерлися з пам'яті теракти в Макіївці Донецької області. Зокрема, 20 січня в місті прогриміли два вибухи. Перший стався біля торгового комплексу "Голден плаза" в центрі міста. Другий вибух через півгодини прозвучав біля головного входу в будівлю державного підприємства "Макіїввугілля". На щастя, ніхто не постраждав. І хоча мета тих, хто влаштував теракт, була меркантильною і зовсім не політичного характеру, це не міняє суті питання - наскільки реальна загроза терактів в Україні?

Тероризм і боротьба з ним: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини