RU

Вклади у доларах позбавлять гарантій?

17.02.2009, 09:32

Вклади населення в іноземній валюті у разі банкрутства банку не будуть компенсуватися Фондом гарантування вкладів. Такі зміни у Закон "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" пропонує внести заступник глави НБУ Олександр Савченко.

Як повідомляє газета "Дело", ця норма буде стосуватися виключно депозитів, які будуть відкриті після внесення змін у законодавство, на "старі" депозити вона не поширюватиметься.

"Гарантуванню з Фонду мають підлягати тільки вклади у національній валюті. За вклади у доларах нехай відповідає Федеральна резервна система США, в євро - Європейський центральний банк. Треба внести відповідні зміни у законодавство", - заявив О.Савченко. Такі заходи покликані знизити рівень доларизації економіки і попит на валюту з боку населення.

Бажання брати під державну опіку тільки гривневі депозити виглядає з боку монетарної влади цілком логічним. На думку чиновників Нацбанку, такі заходи надали б істотну підтримку у боротьбі з доларизацією української економіки, попит на валюту з боку населення знизився б, що ослабило б тиск на курс гривні (за останні 4 місяці на готівковому ринку банки продали майже на 4 мільярди доларів більше, ніж купили).

Нововведення також допоможе знизити швидкість відтоку гривневих депозитів з вітчизняної банківської системи (нагадаємо, тільки за січень вклади у нацвалюті поменшали на 13,7 млрд. грн., стік з інвалютних вкладів становив $440 млн.). "Якщо ми не будемо боротися з доларизацією економіки, наша банківська система буде періодично стикатися з кризою, подібною нинішній. Тому скасування держгарантій за новими валютними вкладами - адекватна міра, яка дозволила б зробити гривню більш популярним інструментом накопичення серед українського населення", - говорить президент асоціації "Приватні інвестори України" Ігор Власюк.

Більшість керівників комерційних банків не розділяють такого ентузіазму. "Якщо Фонд буде гарантувати тільки вклади у гривні, населення не стане купувати менше валюти і не понесе гривню на депозит. Люди як і раніше будуть купувати валюту, але замість того щоб нести її в банк, будуть зберігати під подушкою", - вважає заступник голови правління банку "Фінанси і Кредит" Ігор Львов.

Банки і банківські послуги: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини