RU

Україна хоче знову закуповувати газ в Туркменістані

25.08.2009, 15:54

Україна готова до переговорів про відновлення прямих поставок газу з Туркменістану в об'ємі до 15 млрд. кубометрів в рік і одночасно бачить себе транзитером однієї з гілок європейського газопроводу "Набуко". Про це в інтерв'ю "Reuters" сказав посол України в Ашхабаді Віктор Майко.

Київ і Ашхабад готують намічений на середину вересня візит Президента України Віктора Ющенка, який підніме з туркменським лідером Курбанкулі Бердімухамедовим тему поставок газу і участь українських компаній в будівництві об'єктів в Туркменістані.

"Туркменістан як головний експортер газу і Україна як основний імпортер могли б ініціювати переговори про прямі поставки, як це було колись. Це було б справедливо і логічно", - сказав В.Майко.

У 1990-і Україна прямо купувала весь туркменський газ, що експортується обсягом близько 35 млрд. кубометрів в рік. На початку 2000-х "Газпром" взяв на себе роль реекспортера. Проте, кінцевим споживачем палива з Центральної Азії, де Туркменістан - найбільший експортер газу, залишається Україна.

"Ми готові до тристоронніх (з участю Росії) переговорів про можливості відновлення прямих закупівель туркменського газу в якомусь об'ємі, можливо, це буде 10-15 млрд. кубометрів газу", - сказав В.Майко.

За його розрахунками, на узгодження цього питання "може піти півроку, а то й рік". В.Майко також назвав зниження закупівель природного газу Україною "тимчасовим заходом".

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини