RU

Світова криза позначилася на тютюновій галузі

28.10.2008, 16:09

Світова фінансова криза певним чином позначилася на тютюновому ринку в цілому і на окремих компаніях зокрема. Про це кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ повідомив менеджер з регуляторних питань компанії "Брітіш Амерікан Тобакко Україна" ("БАТ-Україна") Володимир Блохін.

"Певні труднощі є сьогодні з платежами у наших торгових партнерів з бізнесу. Відповідно, це позначиться і на наших грошових потоках і на прибутковості бізнесу в цілому", - зазначив він.

В.Блохін також наголосив, що світова криза, а також вересневе збільшення акцизного збору призвели до того, що на минулому тижні одну з найбільших українських фабрик (належить "Japan Tobacco International" ("JTI-Україна" (Київ)), яка розташована в Черкаській області, було закрито, внаслідок чого було скорочено близько 490 працівників.

Як повідомлялося, з 1 вересня 2008 р. набуває чинності Закон "Про внесення змін до статті 1 Закону України "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби", прийнятий парламентом 31 липня 2007 року.

Так, із вказаного дня ставки акцизного збору в твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції) для сигарет без фільтра, цигарок становитимуть 12,5 грн. за 1000 шт. (донині – 5 грн. за 1000 шт.), для сигарет із фільтром – 30 грн. за 1000 шт. (донині – 14 грн. за 1000 шт).

Крім того, ставки акцизного збору у відсотках до обігу з реалізації товару (продукції) для сигарет без фільтра, цигарок становитимуть 16% (донині - 12,5%), для сигарет із фільтром також - 16% (донині - 12,5%).

Нагадаємо, згідно з законопроектом "Про внесення змін до Закону України "Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби" №3281, з 1 січня 2009 року пропонується знову збільшити ставки акцизного збору на тютюнові вироби.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини