RU

Спекулятивний попит може підняти долар до 13 грн.

27.02.2009, 13:39

У разі затягування із наданням другого траншу кредиту МВФ для України курс долара може досягнути рівня 10 грн./$, на що також може вплинути і спекулятивний попит з боку імпортерів. Про це сьогодні заявив журналістам керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс-клуб" Микола Івченко.

"У разі ж категоричної відмови МВФ співпрацювати з Україною долар може зрости в ціні до 12-13 грн./$ ", - сказав М.Івченко, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Він наголосив, що причиною падіння курсу гривні в останні тижні став той факт, що переговори між Україною і МВФ про надання другого траншу кредиту затягуються. Водночас, одним із основних чинників зростання вартості долара стало зниження пропозиції іноземної валюти на міжбанківському ринку внаслідок падіння обсягів експорту (у січні 2009 року експорт товарів становив $2,5 млрд., що на 39% менше грудневого експорту в $4,1 млрд.).

Крім того, за словами М.Івченка, збільшився спекулятивний попит на валюту з боку комерційних банків і імпортерів, незважаючи на падіння імпорту. "Імпортери чекають подальшого зростання вартості долара, намагаються купити долари в обсягах, що перевищують необхідний їм на даний момент", - наголосив М.Івченко.


Ринок валюти, банківських металів: добірка новин >>>

Курси валют: добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини