RU

Рязанов і Ахеджакова просять рівного доступу до виборів в Росії

30.05.2011, 12:43

Група представників російської творчої інтелігенції вимагає забезпечити рівний доступ до виборів всім політичним силам. Серед тих, хто підписався - Лія Ахеджакова, Олег Басилашвілі, Володимир Войнович, Ельдар Рязанов, повідомляє "Ехо Москви".

Півтора десятки діячів культури, котрі підписали спеціальну заяву, зазначають, що становище в сфері виборів викликає у них тривогу не перший рік. Це пов'язано з відсутністю реальної політичної конкуренції, фальсифікаціями, свавіллям судових і реєструючих органів щодо опонентів влади.

Як сказано в заяві, те, що відбувається дозволяє констатувати майже повне знищення інституту демократичних виборів. Автори звертання відмічають політичну кризу, параліч президентства Дмитра Медведєва, відчуження громадян від влади і закликають владу забезпечити проведення чесних і вільних виборів Держдуми і Президента.

Першим кроком в цьому напрямі, як йдеться у заяві, стане скасування "де-факто діючої антиконституційної заборони на реєстрацію нових політичних партій". "Вибір мають робити громадяни, а не чиновники", - відмічають вони.

Як йдеться у зверненні, зміни назріли, і спроба консервації нинішнього порядку здатна викликати соціально-політичні потрясіння в найнайближчому майбутньому.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини