RU

НБУ "сховав" інформацію про допомогу банкам?

18.02.2009, 09:21

Національний банк України (НБУ) припинив публікувати інформацію про суми рефінансування, виділеного банкам. Якщо у попередні місяці на сайті НБУ регулярно з'являлися дані про обсяг і вид наданих кредитів, то тепер - тільки про результати тендерів із підтримки ліквідності. В прес-службі НБУ пояснили, що в такому вигляді інформацію на сайт почав надавати Департамент монетарної політики Нацбанку. Водночас голова цього департаменту Наталія Гребенник відмовилася від коментарів і порадила звернутися в прес-службу НБУ. Про це пише газета "Дело".

За даними видання, більшість банкірів позитивно оцінюють такі дії НБУ. "Позиція Національного банку така, що публікація такої інформації зараз може зашкодити банкам", - каже голова правління банку "Форум" Ярослав Колесник. "Багато ЗМІ і політиків дуже багато спекулювали з цифрами рефінансування, тепер ажіотаж навколо сум, що виділяються на підтримку банків, повинен стати меншим", - вважає голова правління іншого банку.

Проте, в депутатів українського парламенту зовсім інший погляд на те, що відбувається. "Ймовірно, такі дії НБУ - це реакція на критику Верховною Радою того, що Нацбанк надає рефінансування непрозоро і в понадміру великих кількостях", - передбачає народний депутат від фракції БЮТ Олег Ляшко.

У неофіційній обстановці банкіри кажуть, що у лютому НБУ дуже неохоче видає рефінансування навіть під заставу ОЗДЗ. "Низка банків, які ще мають держоблігацій, дістали відмову Нацбанку у рефінансуванні. Минулого понеділка Наталія Гребенник на закритій зустрічі з керівниками банків попередила, що рефінансування буде скорочуватися і бланкове кредитування скоро зовсім відмінять", - розповідає скарбник банку.

Банкіри стверджують, що регулятор скорочує ліквідність системи заради підтримки курсу гривні. "В Нацбанку головним пріоритетом визначили стабільність курсу гривні, а оскільки там впевнені, що гривнева ліквідність і курс мають пряму залежність, то вони і вирішують пріоритетну для себе задачу - утримують курс", - вважає директор казначейства банку "Фінанси і Кредит" Андрій Войтенко.

Проте надмірне стиснення ліквідності приводить до важкого стану у банківському секторі. "Як видно з кількості банків з введеною тимчасовою адміністрацією, не всім вдається впоратися з недоліком коштів", - говорить голова правління Міжнародного іпотечного банку Юрій Блащук.

Банки і банківські послуги: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини