RU

"Нафтогаз" хоче купити російського газу менше запланованого

30.09.2010, 10:40

Заступник глави правління ВАТ "Газпром" Олександр Медведєв повідомив, що Україна веде перемовини про можливості коригування обсягів постачань російського газу. Наступного року НАК "Нафтогаз України" розраховує закупити на 14 млрд. кубометрів газу менше запланованого. Про це пише "Коммерсант Украина".

Як повідомило виданню джерело у "Газпромі", в серпні сторони домовилися, що наступного року Україна закупить 41 млрд. замість 55 млрд. кубометрів газу, передбачених договором. А цього року, за даними співрозмовника, Україна купить 33-35 млрд. замість 27 млрд. кубометрів, які планував придбати уряд Юлії Тимошенко. "Ми фактично вже домовилися про зниження обсягів закупівлі, тепер йдеться тільки про те, щоб документально закріпити ці домовленості", - повідомило джерело.

У Міністерстві палива і енергетики заявляють, що необхідність скорочення обсягів постачань газу пов'язана з тим, що в Україні накопичені рекордні запаси палива у підземних газосховищах - 27 млрд. кубометрів з необхідних для проходження опалювального сезону 20-22 млрд. кубометрів. А у прес-службі швейцарського газового трейдеру "Росукренерго" (РУЕ) кажуть, що наступного року компанія планує продати 12 млрд. кубометрів газу, які вона відсудила у Стокгольмському арбітражному суді влітку цього року. Вчора Апеляційний суд Києва відхилив скаргу НАК "Нафтогаз України" на рішення Шевченківського районного суду Києва у справі РУЕ. Як зазначено у визначенні апеляційного суду, їм "видано дозвіл на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати міста Стокгольма".

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини