RU

Луценко: Заступник голови НБУ дав перші свідчення

17.09.2009, 11:48

Перший заступник голови Національного банку України (НБУ) Анатолій Шаповалов дав перші покази щодо можливої причетності НБУ до обвалу національної валюти і ситуації у банківському секторі України. Про це в інтерв'ю "Коммерсантъ Україна" повідомив Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

"Громадянин Шаповалов Анатолій Васильович вчора (14 вересня, - ред.) свідчив у присутності свого адвоката і буде на допиті у четвер. А сьогодні (15 вересня, - ред.) на допиті також була громадянка Галянт Ольга Олександрівна - заступник начальника управління НБУ по Києву і Київській області. Коло осіб, які будуть викликані слідчим, планується розширити. Думаю, що практично всі посадові особи і керівництво Нацбанку, у чиї функціональні обов'язки входять нагляд і контроль за діяльністю комерційних банків, а також особи, причетні до підготовки рішень із рефінансування банків, будуть допитані в рамках кількох кримінальних справ, які веде Головне слідче управління МВС. Причому веде давно", - сказав Ю.Луценко.

Крім того, голова МВС повідомив, що звертався до Президента України з листом, в якому розповів про "вакханалію, що відбувається у банках", але не отримав ніякої відповіді. "Після цього у мене було два варіанти: або я далі мовчу, продовжуючи місяцями добувати потрібні документи, або вмикаю світло і публічно оголошую про виявлене слідством неприкрите розграбування банківської системи країни. На мій погляд, мовчати означало б потурати мародерам. Тому я обрав другий варіант. Чому президент нервово реагує на мої заяви? Мені здається, він чудово обізнаний про те, що відбувається у цих банках, в НБУ, але, очевидно, його влаштовує така тенденція з точки зору політичних інтересів. Або ось один з лідерів "Фронту змін" Андрій Пишний заявляє: "Нехай або садить, або мовчить". Чи йому не знати, що рішення про арешт приймає прокуратура, а справа МВС - зібрати відповідні матеріали?", - відмітив Міністр.

Нагадаємо, 10 вересня, слідчий Головного слідчого управління МВС України підписав повістку про виклик на допит першому заступнику голови НБУ А.Шаповалову. Тоді Ю.Луценко вказав, що прагне отримати інформацію і про те, "хто відповідає за безконтрольність над колосальними фінансовими шахрайствами, коли сотні мільйонів крадуть серед білого дня". "Хто відповість, де позитив від вливання в банківську систему 83 млрд.грн., і чому це не відчувають ні люди, ні економіка?", - сказав він.

Юрій Луценко: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини