RU

Курс долара: прогноз на 2009 рік

09.01.2009, 15:25

Курс долара: прогноз на 2009 рік

Середньорічний курс долара у 2009 році передбачається на рівні 9,5 грн./$, а до кінця року може знизиться до 8,5 грн./$. Такі дані прогнозу обмінного курсу гривні до долара на 2009 рік, підготовленого інвестиційною компанією (ІК) "Dragon Capital".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі ІК, в 2009 році гривня може повторити траєкторію, якою слідували валюти більшості ринків, що розвиваються (зокрема країн Азії, Бразилії і Аргентини) у кризові періоди.

"Спочатку досягнення дна, яке в середньому майже на 60% нижче ніж докризовий рівень, а потім стабілізація на новому рівноважному рівні, в середньому на 40% нижче докризових значень", - прогнозують аналітики.

На думку економіста ІК "Dragon Capital" Олени Бєлан, ключовим чинником стабілізації гривні стане відновлення експорту. Крім того, О. Бєлан вважає, що на можливість різкої девальвації гривні не вказують ніякі фундаментальні чинники. "НБУ має досить власних коштів і, з обліком майже $10 млрд., які Україна має шанси отримати від МВФ у цьому році на додачу до нещодавно виділених $4,5 млрд., цілком зможе покрити дефіцит іноземної валюти у 2009 році", - вважає експерт.

"Однак у кризових умовах фундаментальні чинники грають другорядну роль, у той час як політика уряду і Національного банку виходить на перший план", - уточнює вона.

"Сьогоднішня валютно-курсова політика має основні риси, властиві режиму плаваючого валютного курсу". - відзначає О. Бєлан.

Аналітики "Dragon Capital" передбачають, що "українська влада буде виконувати основні умови, необхідні для утримання гривні від вільного падіння". Серед таких умов експерти відзначають "жорстку монетарну політику, відмову від популістських заходів у фіскальній політиці, незалежність НБУ і його здатність ефективно регулювати банківську систему, зокрема, підтримувати ліквідність комерційних банків, не створюючи надмірного попиту на іноземну валюту".

Ринок валюти, банківських металів: добірка новин >>>

Курси валют: добірка новин >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини