RU

Гривня зміцніла, але підтримки може не вистачити

22.01.2009, 16:17

На валютному ринку гривня потроху відвойовує позиції. Нацбанк тисне на ринок розмірами валютних ресурсів, які можуть бути витрачені на інтервенції в I кварталі, однак цих коштів не вистачить для задоволення попиту у разі зростання спекуляцій. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив керівник активами компанії "Astrum Investment Management" Олег Неплях.

"Регулятор анонсує $4,5 млрд., з яких $1,8 млрд. ймовірно, буде продано "Нафтогазу, а сума, доступна для інтервенції, становитиме $2,7 млрд. Навіть з урахуванням падіння імпорту і реструктуризації частини зовнішніх кредитів, цієї суми не вистачить для задоволення попиту у разі зростання спекуляцій", - вважає О.Неплях.

На думку експерта, на допомогу НБУ у цьому разі прийде дефіцит гривні, у разі, якщо регулятор не почне викуп ОВДЗ для наповнення бюджету. Нестача гривні не дасть можливості спрямувати вільну ліквідність на валютний ринок і сприятиме виникненню додаткової пропозиції долара.

Нагадаємо, у четвер, 22 січня, середній курс купівлі готівкового долара в українських банках, порівняно з середою, знизився на 7,50 коп. і становить 7,7722 грн. Курс продажу американської валюти знизився на 15,25 коп. до 8,1011 грн. Максимальний курс купівлі становив 8,0000 грн., мінімальний курс продажу - 7,9500 грн.

Ринок валюти, банківських металів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини