RU

Експерт: Дані щодо ВВП можуть змінитися

17.08.2009, 16:39

Показник зниження ВВП може бути змінений до моменту публікації офіційного звіту наприкінці вересня. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив економіст інвестиційної компанії "Astrum Investment Management" Олексій Блінов, коментуючи попередню оцінку Держкомстату щодо ВВП за другий квартал 2009 року.

Експерт вказав, що на сьогодні немає навіть загального офіційного розбиття ВВП на другий квартал 2009 року, щоб робити висновки про те, що ж поліпшило показник порівняно з нашими оцінками. "Наприклад, в очікуваних даних за другий квартал цікаво вивчити кілька моментів. По-перше, в Україні традиційно існує проблема дефляторів ВВП і його компонентів, які вже неодноразово дивували економістів. По-друге, в центрі уваги перебуває питання статистики запасів. Дана стаття ВВП звичайно використовується як технічна: вона балансує розбіжності між розрахунками ВВП за методикою виробництва і методикою споживання. По-третє, цікаво взнати, як офіційна статистика відображає тенденції із випуску і доданої вартості у другому кварталі 2009 року, тобто чи гармонізувалася їхня динаміка чи ж ні. Це дасть додаткове розуміння того, яка загальна тенденція ефективності економіки за витратами в період кризи. Ми зберігаємо наш прогноз зниження реального ВВП у 2009 р. на рівні 13%", - вказав О. Блінов.

Нагадаємо, сьогодні Держкомстат обнародував попередню оцінку ВВП за другий квартал 2009 року. Згідно з цими даними, економіка України у другому кварталі впала на 18%.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини